За даними російського омбудсмена, Ільдар Дадін знаходиться на шляху до колонії, в якій відбуватиме покарання

Російський політв'язень Ільдар Дадін знаходиться на шляху до колонії, в якій відбуватиме покарання. Його привезуть в нову колонію наступного тижня — 9 або 10 січня, після чого дадуть можливість поговорити по телефону з родичами.

Про це заявила уповноважена з прав людини в Росії Татьяна Москальова, повідомляє Deutsche Welle.

Про це їй повідомили в керівництві Федеральної служби виконання покарань. Москалькова підкреслила, що відповідно до закону, місце ув'язнення Дадіна не розголошується.

«Його зняли з поїзду у великому місті, щоб він не зустрічав Новий рік у поїздах. Завезли в СІЗО, там він прийняв душ, йому дали гарячу їжу», — повідомив дружині політв'язня Анастасії Зотовій представник ФСИН Валєрій Максименко.

За його словами, в цьому СІЗО Дадін провів три дні, після чого «продовжив рух».

«Протягом двох днів він буде на місці і відразу ж вам повідомить», — запевнив він.

У той же час журналістка Любов Волкова дізналася, що Дадін вже з кінця грудня перебуває в колонії №5 в місті Рубцовську Алтайського краю.

Щоб перевірити цю інформацію, Анастасія Зотова 5 січня зателефонувала в колонію, але там їй запропонували написати письмовий запит, але відповісти пообіцяли лише після новорічних свят.

Нагадаємо, Дадін став першим в Росії засудженим за статтею про неодноразове порушення правил пікетування.

1 листопада видання Meduza опублікувало лист Дадіна, в якому він заявляв, що до нього систематично застосовували тортури.

Слідчий комітет Росії заявив, що застосування насильства до ув'язненого Ільдара Дадіна не знайшло підтвердження.

Начальника виправної колонії №7 Сєргєя Коссієва, який міг бути причетний до побиття громадського активіста Ільдара Дадіна, тимчасово відсторонили в зв'язку з розслідуванням даного інциденту.

На переконання ФСИН, перевірки колонії, медичне обстеження Дадіна тощо нанесли значних збитків, через які з політв'язнем планують судитися.

Раніше повідомлялось, що російські правозахисники та літератори вимагають більше відомостей про політв’язня Дадіна. Родина чоловіка понад місяць не може знайти його місцеперебування після етапування з колонії у Карелії.

Поділитись: