Російському журналісту і блогеру Дмитру Шипілову надали статус біженця в Україні. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Десятимісячна епопея нарешті закінчилася, всім дякую», – написав Шипілов у Facebook.

Прохання про отримання політичного притулку Шипілов подав 25 лютого 2015 року на одному з прикордонних пунктів між Україною і Білоруссю, проте отримав відмову.
Лише через добу, після поручительства його українських друзів, Шипілова впустили на територію України.

 

Нагадаємо, що у 2012 році російський суд засудив Шипілов до 11 місяців виправних робіт за публікації у своєму блозі, які були визнані образливими стосовно губернатора Кемеровської області Амана Тулєєва і керівника обласного департаменту культури і національної політики Лариси Зауєрвайн. Журналіст провину не визнав і поїхав до Москви. 10 вересня 2014 року його затримали в Підмосков’ї.

У зв’язку з тим, що Шипілов ухилився від виправних робіт, кемеровський суд змінив йому покарання на три місяці позбавлення волі в колонії-поселенні, і після затримання в Підмосков’ї журналіста етапували в Кемерово. Він вийшов на свободу 29 грудня, повністю відбувши термін покарання. У лютому 2015 року Шипілов виїхав із Росії.

/Фото facebook/dmitry.shipilov

Поділитись: