УКРАЇНА

Російський бізнесмен відсудив в України частоти під 4G

УКРАЇНА/Російський бізнесмен відсудив в України частоти під 4G
Зберегти
Вигляд

Київський апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні апеляції Національної комісії з питань регулювання зв'язку та інформатизації в справі проти телеком-оператора «Ес-лайн», йдеться у визначенні суду, пише «Лига.net».

16 лютого 2016 року Нацкомісія вдруге відмовила «Ес-Лайн» в продовженні загальнонаціональної ліцензії в діапазоні 2,3-2,345 ГГц у зв'язку з невиконанням вимог ліцензійних умов, а саме через неповне освоєння радіочастот.

Термін дії ліцензії компанії збіг у квітні 2016 року року. Про послуги, які надає надає компанія, інформації у відкритих джерелах немає.

Суди першої та другої вказали на те, що Нацкомісія не мала права відмовити компанії у продовженні терміну дії ліцензії, при наявності однієї з таких обставин: 1) ліцензіатом виконуються всі умови, зазначені в ліцензії; 2) умови, зазначені в ліцензії, не виконані з причин, не залежних від користувача.

Видання зазначає, що суд посилається на лист Українського державного центру радіочастот від 3 березня 2016 року, в якому йдеться про те, що Генштаб не погодив використання спектра радіочастот компанії в комерційних цілях. З цього суд зробив висновок, що терміни освоєння ліцензії порушені компанією не з її вини.

При цьому, колегія суддів не взяла до уваги доводи НКРЗІ про те, що «Ес-Лайн» звернулося до УДЦР із заявами про видачу висновків щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів на неосвоєні смуги радіочастот тільки в лютому 2016 року. Адже термін освоєння ліцензії закінчився ще в грудні 2008 року. І Генштаб міг надати необхідні узгодження ще в період з 2006 по 2008 рр.

«Такі твердження ґрунтуються виключно на припущеннях», – йдеться в ухвалі суду.

«Ес-Лайн» раніше належала українському Beeline. Після об'єднання Beeline з «Київстаром» компанія виявилася у власності у російського бізнесмена Євгена Ройтмана, зазначає видання.

НКРЗІ в березні навіть вже зарезервувала під конкурс на зв'язок четвертого покоління (4G, LTE) першу порцію радіочастот, в тому числі і частоти «Ес-Лайна». Адже наприкінці 2015 року НКРЗІ розпочала підготовку до конкурсів 4G. До середини 2017 року телевізійні канали повинні будуть звільнити під мобільний зв'язок ще одну порцію частот в діапазоні 700-800 МГц. А до початку 2018 року мали бути завершені всі процедури підготовки до тендерів.

Крім того, НКРЗІ в лютому не дозволила компанії «Ес-Лайн» почати дострокове впровадження радіотехнології 3GPP LTE (4G) на всій території України. Відповідне рішення було прийнято на засіданні 23 лютого.

А нещодавно стало відомо, що НКРЗІ майже в 500 разів збирається підвищити щомісячну плату за радіочастоти, які використовує в тому числі і «Ес-Лайн».

Пов`язані новини