Війна

Російський депутат заявив, що потрапив під обстріл на Донбасі: у штабі спростовують

5 березня, 2018 18:40
Війна/Російський депутат заявив, що потрапив під обстріл на Донбасі: у штабі спростовують
Зберегти
Вигляд
У штабі сил АТО заявили, що станом на 14:00, 5 березня, військові Збройних Сил України вогонь не відкривали і дотримуються наказу про перемир’я.

У штабі сил АТО заявили, що станом на 14:00, 5 березня, військові Збройних Сил України вогонь не відкривали і дотримуються наказу про перемир’я.

«Ми вогонь не відкриваємо, може бути виключення, якщо йде загроза життю військових, бо ми маємо право на захист, але станом на 14:00 вогонь українські військові не відкривали» — сказав в коментарі Громадському повідомив речник штабу АТО Василь Лабай.

Також він зазначив, що в районі Ясинуватої, Крутої Балки та Авдіївки з 5 березня обстрілів взагалі не було зафіксовано.

Натомість речник штабу АТО в коментарі Громадському зазначив, що треба перевірити, яким чином російський депутат потрапив в район Донецька.

«Є певна процедура, як потрапити на територію України і треба компетентним органам перевірити, яким чином взагалі депутат Росії опинився на сході України», — зазначив він.

Раніше російський депутат Олексій Журавльов заявив, що потрапив під обстріл поблизу Донецька. За його словами, він хотів «переконатися в дотриманні перемир'я», яке почало діяти на  Донбасі з 5 березня. 

«Ми приїхали на позицію батальйону «Пятнашка» і попали під обстріл з мінометів. Один автомобіль виведений зі строю, нам пришлось розвернутися і поїхати», — заявив депутат федеральному виданню «РИА-Новости».

У сепаратитських пабліках заявляють, що його обстріляли в районі Крута Балка.

Водночас у коментарі Громадському помічник Голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян повідомив, що депутат Держдуми Журавльов за даними прикордонників не перетинав державний кордон з Україною та не перетинав лінію розмежування, тобто потрапив на схід України незаконно:
«Ані кордон, ані лінію розмежування даний громадянин РФ не перетинав», — зазначив Слободян. 

4 березня Тристороння контактна група та інші підписанти Мінських угод домовилися про відновлення режиму припинення вогню з 00:01 5 березня. 

Бойовики обстріляли сили АТО вже за годину після початку чергового перемир'я, що розпочалося опівночі 5 березня, заявили у штабі. Зокрема, бойовики зірвали розведення сил у Станиці Луганській.

Пов`язані новини