Голова Міжнародної шахової федерації (FIDE) і колишній президент Калмикії Кірсан Ілюмжинов написав листа президенту США Бараку Обамі, в якому попросив надати йому американське громадянство.

Про це він повідомив під час виступу перед членами FIDE на конгресі організації в Баку, передає ТАСС.

«Я попросив президента США надати мені американське громадянство, щоб мою справу про включення до списку санкцій Мінфіном США розбирали в місцевому суді», – сказав Ілюмжинов.

За його словами, він також збирається вимагати компенсації від міністерства фінансів США, яке ввело проти нього санкції.

І пообіцяв, що, якщо йому присудять компенсацію, то він направить ці гроші на розвиток шахів.

Зауважується, що Ілюмжинов потрапив під санкції США в листопаді 2015 року через зв'язки з Центробанком Сирії та урядом цієї країни. Сам Ілюмжинов заявив, що його включили до списку санкцій безпідставно.

У травні 2016 року Ілюмжинов подав позов до Мінфіну США, в якому вимагав виплатити компенсацію в розмірі 50 мільярдів доларів за «неправомірне введення санкцій».

Ілюмжинов – перший президент Калмикії, він очолював російський регіон з 1993-го по 2010 рік. З 1995 року він керує Міжнародною шаховою федерацією, його неодноразово переобирали на цю посаду.

Поділитись: