Російський омбудсмен Тетяна Москалькова на прохання української Уповноваженої з прав людини Людмили Денісової відвідала українських політв'язнів, яких утримують у СІЗО анексованого Криму.

Російський омбудсмен Тетяна Москалькова на прохання української Уповноваженої з прав людини Людмили Денісової відвідала українських політв'язнів, яких утримують у СІЗО анексованого Криму. 

Про це повідомляє офіс Уповноваженої з прав людини в Україні

Зазначається, що Москалькова відвідала українських політв’язнів Володимира Балуха, Узеїра Абдуллаєва, Енвера Мамутова, Ремзі Меметова, Зеврі Абсеїтова, Рустема Абільтарова, Енвера Сейтосманова, Бекіра Дегерменджі, Асана Чапуху, Кязіма Аметова, Руслана Трубача та Ісмаїла Рамазанова.

За її словами всі політв'язні пройшли медичний огляд та за необхідністю були направлені до лікарні для надання кваліфікаційної допомоги.

«Обвинуваченим і засудженим забезпечуються передбачені законом умови тримання. Технічне оснащення камер перевіряється щоденно. У разі виявлення будь-яких несправностей, працівники установи вживають заходів для їх усунення. Затримані особи у СІЗО забезпечені триразовим харчуванням, а також їм дозволено отримувати без обмежень посилки та передачі. Вони щоденно мають прогулянку тривалістю щонайменше годину», — йдеться у відповіді омбудсмена РФ.

Москалькова зазначає, що перешкод для відвідання затриманих адвокатами не встановлено. Доступ захисників у СІЗО здійснюється в установленому порядку на загальних підставах. 

Також за її словами, інформація про застосування до когось з політв'язнів фізичного чи психологічного тиску не підтвердилась.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: спецефір Громадського про долю політв'язнів 

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко доручив омбудсмену Людмили Денісовій найближчим часом відвідати українських політв’язнів у Росії, окупованих територіях Донбасу та Криму.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile