Понад 80 людей, серед яких є члени російського ПЕН-центру, літератори та вчені закликають помилувати ув’язненого Олега Сенцова без визнання ним своєї провини.

Понад 80 людей, серед яких є члени російського ПЕН-центру, літератори та вчені підписали звернення до президента Росії Владіміра Путіна з проханням помилувати ув’язненого українського режисера Олега Сенцова без визнання ним своєї провини.

«Ми, члени Російського ПЕН-центру, хочемо сказати про необхідність якомога скоріше виправити глибоку несправедливість — 20-річний вирок нашому колезі, прозаїку і режисеру Олегу Сенцову», — пишуть у листі російські митці на неофіційній сторінці спільноти «Частное мнение. Русский ПЕН-центр».

Підписанти прохають Путіна помилувати Олега Сенцова без визнання ним провини зі свого боку, оскільки обвинувачення базувалося на свідченнях одного з підсудних, до якого застосовувалися тортури.

Російські митці висловили своє занепокоєння душевним станом Сенцова, який відмовляється виходити на зв'язок із тюрми.

«Зв'язок з ним перервався, він відмовляється від побачень і не відповідає на листи. Це вказує на вкрай небезпечний психологічний стан, свідчить про важкі моральні страждання», — йдеться у повідомленні.

Учасники спільноти зазначають, що сподівалися на включення Сенцова у програму обміну заручниками між Росією та Україною, проте Міністерство юстиції Росії відмовило у цьому через проблему громадянства.

«Посилання на те, що закон про приєднання Криму припускає автоматичний перехід у громадянство Росії, звучить як відголосок кріпосного права», — підкреслюють російські митці.

Російський ПЕН-центр — представництво міжнародної неурядової організації PEN International, заснованої у 1921 році у Великій Британії. Вона об'єднує професійних письменників, поетів і журналістів з усього світу з метою сприяння творчій співпраці.

Назва клубу — ПЕН — абревіатура від англійських слів «poet», «essayist», «novelist», що складається в абревіатуру «PEN», яку можна перекласти як «авторучка».

Спільнота «Частное мнение. Русский ПЕН-центр» не є офіційною сторінкою російського ПЕН-центру, хоча до її складу входять члени організації.

«Неофіційна сторінка спільноти «Частное мнение. Русский ПЕН-центр». Розповідає про творчість і громадської позиції учасників спільноти, до якого входять дійсні члени Російського ПЕН-центру і літератори, які були змушені його залишити», - йдеться в описі спільноти.

Раніше повідомлялось, що політв'язень Сенцов в колонії написав 5 сценаріїв і повість.

Путін назвав політв’язня Сенцова терористом.

Учасниця російського гурту Pussy Riot Марія Альохіна закликала на церемонії вручення премії «Європейський кіноприз» до підтримки українського кінорежисера Олега Сенцова, ув’язненого в Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Кожен дзвінок — хочу побачити на телефоні «Олег», мені б дочекатися і обійняти сина» — інтерв’ю з матір’ю Олега Сенцова.

 

Поділитись: