Російський винищувач мало не зіткнувся з пасажирським літаком (огляд преси)

default/Російський винищувач мало не зіткнувся з пасажирським літаком (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

Британськийжурналіст Пітер Померанцев пише про «таємного автора путінізму» Владислава Суркова в статті для американського журналу The Atlantic. Екс-голова адміністрації президента Росії, екс-заступник прем’єра, радник президента із закордонних справ направляє російське суспільство, як режисер гігантського ріеліті-шоу, йдеться у статті. Помахом руки він створив прокремлівський молодіжний рух «Наші», а на посаді голови адміністрації президента Росії раз на тиждень зустрічався з керівниками телеканалів і розповідав їм, кого атакувати і кого захищати, кого показувати, а кого ні, що говорити про президента і які слова та категорії використовувати. Водночас Сурков пише під псевдонімом книги та статті, і не приховує свого захоплення американським репером Тупаком Шакуром. Назапитання журналістів, чи не зачепили його санкції і заборона в’їзду до країн Заходу, Сурков відповів, що вважає рішення адміністрації США визнанням його заслуг перед Росією. «Єдині речі, які цікаві мені у США – це Тупак Шакур, АлленГінзберг і Джексон Поллок. Мені не потрібна віза, щоб отримати доступ до їх робіт. Я нічого не втрачаю».

Чому RussiaToday знаходить вдячну аудиторію на Заході? Відповіді шукає Нік Коен у статті для Guardian. RussiaToday намагається знайти підхід до різної публіки на Заході, використовуючи маніпулятивні прийоми. Наприклад, деякі британці радо підхоплюють ідею, що у їх країні – диктатура. Хоч це далеко від істини, та часом люди хапаються за явні перебільшення, щоби просувати свої ідеї. Ще одна місія RussiaToday– поширювати різноманітні теорії змови та продукувати далекі від реальності сенсаційні заголовки. Це теж резонує з інтересами частини аудиторії. У «новин» про те, що українці, які протистоять Путіну, є фашистами, що на сході України існує якась міфічна «Новоросія», яка споконвіку належала Росії, що Асад не застосовував хімічну зброю в Сирії «ноги ростуть» саме з ефіру RussiaToday. Путін чудово навчився маніпулювати всім, із чим стикається, і решті світу треба доганяти його, - вважає автор статті.

Провокації Росії проти НАТО можуть привести до трагічних наслідків –про це йдеться у звіті британського аналітичного центру ELN, на який посилаються автори статті на сайті EUObserver. Зокрема, у березні цього року мало не сталася трагедія, за масштабом подібна до катастрофи малайзійського «Боїнга» - літак шведської компанії, який прямував з Копенгагена до Рима,дивом уникнув зіткнення з російським розвідувальним літаком. Літаки розминулися на відстань 90 метрів – причому про присутність російського військового літака у повітряному просторі не повідомлялося. Загалом із початку року до жовтня НАТО перехопило понад 100 російських військових літаків – утричі більше, ніж минулоріч. Автори звіту закликають Росію припинити провокації, а НАТО – збільшити військову дипломатію та прозорість ухвалення рішень. Вони попереджують – якщо будь-який інцидент призведе до втрати життів, наслідком цього може стати повномасштабна війна між Росією та НАТО, обидві сторони якої матимуть у своєму розпорядженні ядерну зброю.

Високопоставленим військовим чиновникам Великої Британії забороняють мати інтимні стосунки з молодими жінками у Росії та Китаї. Такі рекомендації містяться в документі Міністерства оборони Великої Британії, на текст якого посилається The SundayTimes. Адже таким чином російські спецслужби можуть спробувати заманити британців, щоби потім шантажувати їх. Міноборони попереджає, що офіцери ФСБ можуть отримати цінну інформацію, використовуючи знання про "подружню невірність чи сексуальну активність британських чиновників, які хочуть її приховати". Речник міністерства оборони відмовився коментувати інформацію.