Російських легкоатлетів тимчасово відсторонили від міжнародних змагань

default/Російських легкоатлетів тимчасово відсторонили від міжнародних змагань
Зберегти
Вигляд

Рада Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF) прийняла рішення про тимчасове відсторонення Всеросійської федерації легкої атлетики (ВФЛА) від міжнародних змагань, що може поставити під питання виступ російської збірної на Олімпіаді-2016 в Ріо-де-Жанейро. Як повідомляє BBC, за відповідне рішення проголосували 22 члени Ради, один голосував проти, троє утрималися.

Поки це рішення має тимчасовий характер, проте вже 26-27 листопада в Монако пройде засідання IAAF, де буде прийнято остаточне рішення. Проте Росія вже позбулася права на проведення командного чемпіонату світу з ходьби в Чебоксарах і першості світу з легкої атлетики серед юніорів в Казані в 2016 році.

Міністр спорту Росії Віталій Мутко підкреслив, що заборона має тимчасовий характер, і «проблема може бути вирішена» до Олімпіади у Бразилії.

Скандал навколо ВФЛА і Російського антидопінгового агентства розгорівся в листопаді після звіту Всесвітнього антидопінгового агентства, яке звинуватило російські спортивні організації і владу у втручанні в роботу антидопінгової лабораторії в Москві. У документі говориться, що позитивні допінг-проби легкоатлетів були знищені в московській лабораторії за участю Міністерства спорту і ФСБ.