Міжнародний олімпійський комітет вирішив не дискваліфікувати збірну Росії.

Про це повідомдяється в рішенні Міжнародного олімпійського комітету.

Таким чином, спортсмени з РФ зможуть взяти участь в Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро під національним прапором.

У документі також вказуються ряд умов для допуску російських спортсменів:

- Відсутність позитивних допінг-проб, узятих в російських лабораторіях, не береться до уваги.

- Федерація повинна досліджувати інформацію про всі допінг-проби кожного спортсмена, беручи до уваги лише аналізи, зроблені міжнародними лабораторіями.

- До участі в Олімпіаді не будуть допущені спортсмени, які раніше були викриті на вживанні допінгу, навіть якщо термін покарання минув.

- На Олімпіаду не будуть допущені спортсмени, які фігурували в звіті Всесвітнього антидопінгового агентства.

- Всі російські спортсмени, допущені до Олімпіади, будуть додатково перевірятися на допінг під час змагань.

Крім того, рішення про допуск кожного конкретного спортсмена буде ухвалювати відповідна спортивна федерація.

Нагадаємо, 18 липня Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) знайшло підтвердження фактів вживання допінгу російськими спортсменами на Олімпіаді в Сочі 2014 року. 

Зокрема, за висновками WADA, Міністерство спорту РФ керувало, контролювало і проводило маніпуляції з результатами аналізів спортсменів і їх антидопінговими пробами при активній участі ФСБ.

17 червня Міжнародна федерація легкої атлетики (IAAF) на засіданні ради залишила в силі дискваліфікацію Всеросійської федерації легкої атлетики (ВФЛА).

В даний момент російські легкоатлети відсторонені від участі в міжнародних змаганнях. Таке рішення було ухвалено в листопаді 2015 року після доповіді незалежної комісії WADA, яке звинуватило російські спортивні організації і владу у втручанні в роботу антидопінгової лабораторії в Москві.

Згідно даних розслідування журналістів німецького телеканалу ARD, Міністр спорту Росії Віталій Мутко міг бути причетний до приховування інформації про систематичне застосування допінгу російськими спортсменами.

Поділитись: