Російська компанія з продажу овечої шерсті через суд заборонила пошуковикам видавати інформацію про проєкт Навального
Арбітражний суд Москви у п’ятницю, 3 вересня, задовольнив позов компанії «Вулінтертрейд» проти пошуковиків «Яндекс» і Google. Їх зобов’язали блокувати видання інформації за запитом «Розумне голосування» — проєкту з підтримки опозиції, який започаткував Олексій Навальний.
Про це повідомив соратник Навального Іван Жданов із посиланням на рішення суду.
«Вулінтертрейд» — це компанія з російського міста Ставрополь, офіційний вид діяльності якої — продаж овечої шерсті. 29 червня вона подала заявку на реєстрацію торгового знаку «Розумне голосування» і менш ніж через місяць отримала схвалення.
Позов проти «Яндекс» і Google щодо видання інформації на пошуковий запит «Розумне голосування» «Вулінтертрейд» подала 3 вересня. Суд ухвалив рішення того ж дня. Як пише Іван Жданов, сталося це без участі представників Навального.
«Рішення арбітражного суду незаконне: "Розумне голосування" не є предметом комерційного обігу й використовується нами вже кілька років (що говорить про зловживання права позивачем)», — написав він в Instagram.
На думку Жданова, через дії «Вулінтертрейд» Кремль намагається знищити проєкт Навального з підтримки опозиції перед виборами до Державної думи, що мають відбутися 17-19 вересня 2021 року.
«Розумне голосування» — це проєкт Навального, започаткований у 2018 році. Його суть полягає у виявленні найбільш перспективного опозиційного кандидата на мажоритарному окрузі й консолідації підтримки довкола нього. Це дозволяє опозиції конкурувати з владою.
Того ж 2018 року Роскомнагляд заблокував сайт «Розумного голосування». Після цього сайт змінив домен, але у червні 2021 року до російського регулятора знову звернулися з вимогою заблокувати новий сайт — нібито через те, що його сервери розташовані у США.
Це не перший крок російської влади з обмеження політичної діяльності навального. У червні суд Москви визнав політичні штаби опозиціонера Олексія Навального, а також його організації «Фонд боротьби з корупцією» та «Фонд захисту прав громадян» екстремістськими.
ФБК відомий своїми антикорупційними розслідуваннями. Саме він повідомив про таємну резиденцію президента Росії Володимира Путіна в Геленджику. Пізніше, в липні, Роскомнагляд заблокував сайт Навального та ще понад 40 пов'язаних із ним сайтів.
Що зараз із Навальним?
2 лютого 2021 року суд Москви змінив йому умовний термін на реальний і засудив Навального на 3,5 року колонії загального режиму за справою «Ів Роше». Апеляцію відмовилися задовольнити, відтак опозиціонера відправили до колонії. Там він мусить провести 2,8 року.
Наприкінці березня Навальний оголосив голодування. Він запевнив, що зробив так, оскільки на прохання надати йому медичну допомогу не реагували вже третій тиждень. 23 квітня політик вирішив припинити голодування — воно тривало 24 дні.
Із серпня 2020 року по січень 2021-го Навальний перебував у Німеччині, лікуючись від наслідків отруєння нервово-паралітичною речовиною «Новічок». Такого висновку дійшли три лабораторії в Німеччині, Франції та Швеції, а також Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).
Росія всіляко заперечує причетність до отруєння Навального. Сам опозиціонер вважає, що до його отруєння причетний особисто президент Росії Володимир Путін.
- Поділитися: