Міністерство оборони Росії відсудило за цивільним позовом у власного контрактника понад 25 мільйонів рублів за пошкодження самохідної артилерійської установки 2С7 «Піон».

Про це повідомляє «Коммерсант» з посиланням на рішення Нальчікського гарнізонного суду.

Згідно з матеріалами справи, контрактника Микиту Проскуріна визнали винним у пошкодженні військового майна — чоловік був водієм тягача й погано закріпив гармату, через що вона перекинулася й отримала пошкодження, які унеможливлюють подальше використання установки.

Суд засудив Проскуріна до штрафу у 10 тисяч рублів, врахувавши наявність малолітніх дітей, непрацюючої дружини та матері похилого віку, яка потребує догляду, а також «заслуги військового як ветерана бойових дій».

Водночас ці обставини не завадили суду задовольнити цивільний позов Міноборони РФ і зобов’язати контрактника виплатити 25,4 мільйона рублів компенсації.

Проскурін просив розглянути цю справу у цивільному суді, аби встановити солідарну відповідальність інших військових, але суд вирішив, що якщо розмір шкоди від дій чоловіка вже встановили, то розглядати справу в цивільному суді не треба.

Як зазначає видання, у липні 2019 року Ставропольський гарнізонний суд розглянув аналогічну справу проти військового Романа Єланського, який, перебуваючи за кермом бойової машини «Панцир-С», перекинув її. Вона вийшла з ладу й більше не може експлуатуватися.

Військова прокуратура оцінила шкоду у понад 17 мільйонів рублів, проте прокурор вимагав стягнути з військового один місячний оклад та місячну надбавку за вислугу років. Прокурор послався на федеральний закон «Про матеріальну відповідальність військовослужбовців», який передбачає, що контрактник несе відповідальність за завдану матеріальну шкоду, але у розмірі, не більшому за місячний оклад та місячну надбавку за вислугу років.

У підсумку суд стягнув з Єланського 40 тисяч рублів та 1400 рублів судового збору.

Раніше повідомлялось, що у Росії американка відсиділа 2 місяці в СІЗО через медичну марихуану від депресії.

Поділитись: