Інформаційно-розважальний канал для жителів тимчасово окупованих територій України почнуть запускати з 13 січня. З того ж дня почнеться процедура закриття телеканалу іномовлення UATV: він перестане мовити в прямому етері, а деякі іноземні редакції закриють.

Про це в інтерв’ю «Детектору медіа» повідомила очільниця інформаційного напрямку нового телеканалу Олена Трибушна.

 «Іномовлення до 12 січня працюватиме у тому форматі, що й працювало. А 13-го січня воно виходитиме у запису без прямих ефірів, і паралельно запускатиметься новий канал. Тобто якійсь час вони мовитимуть паралельно», — пояснила Трибушна.

За словами керівниці інформаційного мовлення, майбутній телеканал, зокрема, реагуватиме на російську пропаганду.

«Хочемо побудувати нашу сітку так, щоб ми говорили після них, і щоб наше слово було останнім», — зауважила вона. Цей напрямок роботи телеканалу пророблятимуть до 15 лютого, коли планується запуск телеканалу.

«Наша мета — об’єктивно розповідати про все, що відбувається тут (на підконтрольній території України — ред.), розуміючи, що майже 6 років ці люди (на окупованих територіях — ред.) споживали контент російських телеканалів… Ми хочемо розвіяти їхні міфи та страхи, пов’язані з нами, хочемо, щоб вони зрозуміли, що їх тут чують і хочуть вирішувати їх проблеми, і таким чином ми хочемо розпочати з ними діалог», — зауважила Трибушна.

Вона також уточнила, що нині йдеться лише про один канал для окупованих територій — розважально-інформаційний (раніше Міністерство культури, молоді та спорту говорило про створення двох окремих телеканалів). Варіант його назви вже є, але поки він не розголошується.

На телеканалі показуватимуть контент великих медіагруп, з якими вже ведуть перемовини, а також власні випуски новин — сім на день плюс підсумковий. Більшу частину контенту — знятого як до, так і після 2014 року — медіагрупи готові надавати безкоштовно, додала Трибушна.

«Ми хочемо розповідати про позитивні зміни, які відбуваються в Україні, і ми хочемо, щоб мешканці окупованих територій захотіли повернутись і жити у цій країні, а не в тій, яку їм змальовують російські телеканали», — так вона охарактеризувала місію майбутнього мовника.

Нагадаємо, раніше міністр культури, молоді, спорту, інформаційної політики та туризму Володимир Бородянський заявляв, що український телеканал, який мовитиме на окуповані території, має запрацювати у лютому 2020 року. Також Бородянський заявляв, що телеканал, який мовитиме на окуповані території, працюватиме на базі каналу UATV, а його бюджет перевищуватиме 400 мільйонів гривень. В уряді переконані, що він зможе конкурувати з російськими.

3 січня стало відомо, що Олена Трибушна очолить інформаційний напрям державного телеканалу для окупованих територій Донбасу, який запрацює з 15 лютого.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile