Раднику глави Роскосмосу, колишньому журналісту російських видань «Коммерсант» і «Ведомости» Івану Сафронову пред’явили офіційне звинувачення в державній зраді. Сам журналіст своєї провини не визнає.

Про це повідомив адвокат Сафронова Іван Павлов, якого цитує російський «Интерфакс».

За словами Павлова, в тексті постанови «немає конкретики» щодо суті звинувачення, а саме передачі розвідувальних даних спецслужбам Чехії — країні-члені НАТО.

«У тексті постанови не міститься [даних] про те, чи отримав Сафронов матеріальну винагороду від чеської спецслужби. Немає так само даних про те, що саме він передав, коли це сталося», — заявив адвокат.

Після пред’явлення звинувачення Сафронова допитали в Слідчому управлінні Федеральної служби безпеки РФ. Там він своєї провини не визнав, повідомив адвокат правозахисного об’єднання «Команда 29» Євгеній Смірнов.

  • Федеральна служба безпеки Росії 7 липня затримала Івана Сафронова. Йому оголосили підозру у співпраці зі спецслужбами однієї з країн-членів НАТО. Справу розглядає Лефортовський суд Москви. Він арештував Сафронова на два місяці.
  • На підтримку Сафронова висловилися його колишні колеги-журналісти. Деякі з них, а також громадські активісти, влаштували одиночні пікети біля будівлі ФСБ РФ у Москві. Загалом поліція затримала понад два десятки людей, серед них — Ксенію Собчак.
Поділитись: