РФ і Туреччина не змогли досягти домовленості щодо послаблення напруженості в сирійській провінції Ідліб, де сирійська армія під проводом Башара Асада здійснює наступ на повстанські сили.

Про це в середу, 19 лютого, заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, передає Reuters.

Лавров, зокрема, повідомив, що сирійські урядові сили, які продовжують наступати в провінції Ідліб, дотримуються попередніх домовленостей щодо регіону, однак «реагують на провокації».

Він також зазначив, що бойовики продовжують атакувати російські та сирійські сили в Ідлібі.

17-18 лютого делегація Туреччини вела перемовини з російською стороною в Москві щодо ситуації в сирійській провінції Ідліб.

Сирійські урядові війська протягом останніх днів досягли значних успіхів у взятті під контроль територій північного заходу країни, які до того контролювали повстанці.

Зокрема, 16 лютого війська Асада встановили контроль над конгломерацією Алеппо — столицею однойменної північно-західної провінції, що межує з Ідлібом. На заході провінції все ще залишаються повстанці.

Водночас Туреччина, яка підтримує частину бойовиків на північному заході Сирії, в останні дні почала посилювати там свою військову присутність.

  • 29 січня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган звинуватив Росію у невиконанні раніше досягнутих домовленостей про припинення вогню в Сирії. Тоді особливу увагу турецький лідер приділив ситуації в провінції Ідліб, де сили Асада, підтримувані Росією, ведуть масштабний наступ.
  • Увечері 2 лютого Туреччина заявила, що перекидає бронетехніку до кордону із сирійською провінцією Ідліб, де сили Башара Асада та Росії посилили свій наступ проти сирійської опозиції. Раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган пригрозив «вжити заходів» через цей наступ.
  • Уранці 3 лютого сирійські війська обстріляли позиції турецьких військ в Ідлібі. За даними Анкари, загинуло шестеро турецьких військових і ще двоє цивільних.
  • За словами президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, після того, як сирійська армія під проводом Башара Асада обстріляла війська Туреччини в Ідлібі, до турецького кордону прямує понад мільйон людей.

У жовтні 2019 року Туреччина оголосила про початок військової операції «Джерело миру» на північному сході Сирії — в районах, розташованих біля її кордону. Завдання операції полягало в створенні «зони безпеки» на турецько-сирійському прикордонні, аби переселити туди близько мільйона сирійських біженців із території Туреччини. Через кілька тижнів Росія, Туреччина й Сирія домовилися про призупинення операції, однак бойові дії між турецькою стороною (яка підтримує частину опозиції в регіоні) й сирійськими військами (яких підтримує Росія) не припинилися.

Поділитись: