Британська розвідка пояснила, навіщо росія хоче підвищити вік призову на строкову службу

Розвідка Великої Британії допускає, що у росії можуть на три роки підвищити верхню межу призовного віку. Такий крок дозволить збільшити чисельність армії, але громадяни це можуть сприйняти менш тривожно, ніж чергову «часткову мобілізацію».

Про це повідомило Міністерство оборони Великої Британії із посиланням на дані власної розвідки.

Там цитують слова голови комітету держдуми рф з оборони Андрія Картаполова, який запропонував, аби росія збільшила верхній призовний вік з 27 до 30 років до весняного призову 2023 року.

На думку російського посадовця, цей крок зможе забезпечити оголошене раніше 30% збільшення чисельності російських сил.

Розвідка також нагадує, що торік президент рф володимир путін заявив, що підтримує такий крок, і російські чиновники, ймовірно, досліджують реакцію громадськості.

«Існує реалістична можливість того, що російські лідери сподіваються, що зміна вікових критеріїв для звичайного призову може зміцнити особовий склад, доступний для воювання в Україні», — пише відомство.

Там додають, що такий крок, на думку рф, буде менш тривожним для населення, ніж оголошення чергового раунду непопулярного процесу «часткової мобілізації».

Майбутня мобілізація в рф

Наприкінці листопада в Генштабі ЗСУ повідомляли, що на території росії тривають підготовчі заходи до проведення чергової хвилі мобілізації, запланованої на січень-лютий 2023 року.

А в грудні Генштаб зазначив, що у військових комісаріатах на тимчасово окупованій території Криму росіяни вже сформували списки людей, які підлягають призову за мобілізацією в січні 2023 року.

Офіційно ж міністр оборони рф сергій шойгу 28 жовтня відзвітував президенту росії володимиру путіну про завершення заходів так званої часткової мобілізації. За його словами, за час проведення мобілізації росії вдалося набрати до армії 300 тисяч людей, а інших мобілізаційних завдань «не планується».

Натомість президент Володимир Зеленський заявив, що та хвиля мобілізації в росії, про завершення якої оголосили 28 жовтня, насправді може бути не останньою.

Як здатися в полон та не воювати проти України?

Здаватися в полон безпечно після попереднього обговорення умов капітуляції з уповноваженими представниками українського командування. Це можна зробити, зателефонувавши на гарячу лінію проєкту «Хочу жити»: +38 066 580 34 98+38 093 119 29 84 (цілодобово) або через чат-бот «Хочу жити».