росія може заробити на експорті енергоносіїв $321 млрд, якщо не ввести ембарго на продаж енергії ㅡ Bloomberg

Цьогоріч росія може заробити на експорті енергоносіїв 321 мільярд доларів, якщо деякі з найбільших її торгових партнерів не перекриють канал експорту енергоресурсів.

Про це пише Bloomberg з посиланням на дані «Інституту міжнародних фінансів» (IIF).

Попри вже запроваджені санкції проти рф, держава-агресор може заробити у 2022 році навіть на третину більше, ніж у 2021-му.

«Єдиний найбільший фактор позитивного сальдо рахунку поточних операцій росії продовжує виглядати солідно. З урахуванням чинних санкцій значний приплив твердої валюти до росії, схоже, триватиме», — цитує Bloomberg звіт IIF.

Утім, розрахунок може повністю змінитись у разі запровадження ембарго на продаж енергії. Та й навіть без нього експорт та видобуток нафти в росії вже падають, а Міжнародне енергетичне агентство прогнозує, що цього місяця рф може втратити майже чверть видобутку нафти.

Багато покупців росії також шукають альтернативні варіанти та вважають за краще не підписувати нові контракти на поставки з країною. росія вже пропонує Індії нафту марки Urals зі знижкою до 35 доларів за барель до ціни, яка була до повномасштабної війни проти України.

Зазначимо, що українська влада закликає партнерів ввести ембарго на постачання російської нафти та газу на європейський ринок. Керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявляв: якщо запровадження повного ембарго матиме труднощі — варто принаймні запровадити санкції задля унеможливлення отримання росією коштів за продаж цих енергоносіїв.