Україна забракувала ініційований Росією проєкт резолюції Генасамблеї ООН про боротьбу з коронавірусом, який міг допомогти РФ позбутися міжнародних санкцій.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Україна першою з держав-членів ООН перервала процедуру умовчання щодо ініційованого Росією проєкту резолюції Генеральної Асамблеї ООН Отже, процедура умовчання перервана. Російська резолюція не буде ухвалена. Ми і надалі блокуватимемо зусилля Росії зруйнувати санкційний режим», — написав він у Facebook.

Міністр пояснив, що в ініційованому Росією документі зі шляхетною назвою «Декларація солідарності Об‘єднаних Націй перед викликами, створеними коронавірусом 2019 (COVID-19)» є багато правильних речей і «одна маніпуляція, яка могла мати стратегічні руйнівні наслідки для системи міжнародної безпеки — запуск процесу скасування міжнародних санкцій проти Росії».

За його словами, Україна натомість підтримала іншу резолюцію Генасамблеї ООН на цю тему, яка «не містить маніпуляцій, і користується підтримкою абсолютної більшості держав-членів ООН».

Детальніше про ці два документи Кулеба розповів на брифінгу.

Поділитись: