Росія планує відправити своїх спостерігачів на вибори президента України навесні 2019 року. Про це заявив заступник міністра закордонних справ РФ Олександр Грушко російському агентству ТАСС. Раніше глава українського МЗС Павло Клімкін заявив, що Україна не прийматиме заявки від спостерігачів з РФ.

«Так, ми плануємо відправити наших спостерігачів і взяти участь у місії відповідно до всіх критеріїв ОБСЄ», — відповів Грушко на запитання, чи вже ухвалене рішення щодо участі спостерігачів на українських виборах.

Він також додав, що в Росії є побоювання провокацій щодо російських спостерігачів з боку України.

«Справа в тому, що теперішня ситуація в Україні така, що побоювань завжди дуже багато. Водночас Україна є країною-членкинею ОБСЄ. Так що ми відштовхуємося від того, що зобов'язання, які Київ взяв на себе, вступаючи в цю організацію та долучаючись до засадничих документів, будуть повністю виконуватися українською стороною. В іншому випадку буде дуже прикро», — сказав Грушко.

18 січня стало відомо, що Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) запросила наглядачів від Росії на президентські вибори в Україні навесні 2019.

Водночас голова українського МЗС Павло Клімкін заявив, що Міністерство закордонних справ України не прийматиме заявки від російських спостерігачів на вибори президента-2019.

31 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019.

Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня. 

Станом на 18 січня Центрвиборчком зареєстрував вже 10 кандидатів на посаду глави держави: екс-главу СБУ Валентина Наливайченка, міськголову Львова Андрія Садового, лідера партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка, депутата Євгенія Мураєва, лідера «Соціал-демократичної партії» Сергія Капліна, екс-міністра екології Ігоря Шевченка, безпартійного самовисуванця Віталія Скоцика, депутата, члена партії УКРОП Віталя Купрія, а також депутатку Ольгу Богомолець та засновника партії «5.10», бізнесмена Геннадія Балашова.

Поділитись: