росія почала частіше обстрілювати Україну після успішного контрнаступу ЗСУ на Харківщині — ОП
Після успішного контрнаступу української армії на Харківщині росія почала частіше обстрілювати Україну.
Про це під час брифінгу заявив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко, якого цитує «Укрінформ».
«Ворог почав бити по енергетичній інфраструктурі, щоби залишити українців без тепла та світла», — наголосив Тимошенко.
Він додав, що Офіс президента, керівники обласних військових адміністрацій та Міненерго під час наради скоординували свої дії на випадок виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах енергетичної галузі.
Про останні удари
Після контрнаступу на Харківщині росіяни почали частіше бити по критичній інфраструктурі, яка впливає на нормальну життєдіяльність цивільного населення. Наприклад, увечері 11 вересня російські війська відкрили вогонь по критичній цивільній інфраструктурі України. Зокрема, обстріляли Харківську ТЕЦ-5 — одну з найбільших теплоелектроцентралей в Україні, що розташовується поблизу села Подвірки Дергачівського району Харківщини.
Унаслідок російських обстрілів світлопостачання (а подекуди й водопостачання) зникло в Харківській, Полтавській, Сумській, Дніпропетровській та частково Донецькій і Запорізькій областях. Поступово його відновили.
А під вечір 14 вересня окупанти випустили близько 8 крилатих ракет по Кривому Рогу. Цілили в гідротехнічні споруди. Місцеві повідомляли, що в деяких частинах міста після вибухів зникло водопостачання. Президент Зеленський заявив, що росія ударом по гідротехнічних спорудах Кривого Рогу хотіла затопити місто.
Контрнаступ на Харківщині
У межах контрнаступу Сили оборони України на Харківщиніз 6 до 14 вересня звільнили приблизно 8500 квадратних кілометрів, 388 населених пунктів та 150 тисяч людей. Наразі під тимчасовим контролем росіян залишається ще орієнтовно 6% території області. До контрнаступу було окуповано 32% Харківщини.
За словами Синєгубова, зараз у регіоні проводять роботи з відновлення пошкоджених об’єктів інфраструктури, зокрема у звільнених населених пунктах. На деокупованих територіях відновлюють лінії електропостачання, мобільний зв’язок та роботу медичних установ.
- Поділитися: