Уряд Росії розширив список людей, щодо яких вводять спеціальні економічні санкції. Тепер під них, серед інших, потрапив колишній президент Петро Порошенко.

Постанову у п'ятницю, 4 вересня, опублікували на офіційному порталі правової інформації.

Окрім експрезидента, під санкції потрапила ще низка українських посадовців та депутатів. Зокрема, український співак та ексдепутат Святослав Вакарчук, його колишня колега, депутатка з «Голосу» Соломія Бобровська.

Також у список потрапила позафракційна депутатка Вікторія Гриб, член «Батьківщини» Михайло Волинець. Також Олексій Кучеренко, Валентин Наливайченко, Кіра Рудик, Сергій Рахманін, Яна Зінкевич, Михайло Забродський, Ольга Стефанишина, Софія Федина та Сергій Тарута.

Окрім них, Росія ввела санкції проти першого віцепрем’єр-міністра України та міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва, який був за правління Порошенка. Також у списку — заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

Що для них означають санкції?

Спеціальними економічними санкція уряд РФ визначив блокування (заморожування) безготівкових грошових коштів, бездокументарних цінних паперів і майна на території Росії й заборону на перерахування коштів (виведення капіталу) за межі території РФ.

Що кажуть депутати?

Цю ситуацію нам прокоментувала голова партії «Голос» Кіра Рудик, яка також потрапила до списку.

«Для мене внесення 17 депутатів «Голосу» у санкційні списки країни-окупанта — це красномовна оцінка нашої діяльності проти агресора. Ми й далі будемо працювати в усю силу, щоб зупиняти Росію та відновити територіальну цілісність України», — заявила вона.

Поділитись: