Російський хакер Єгор Крючков, якого нещодавно затримав Мін'юст США, планував встановити у внутрішню мережу заводу Tesla віруси для крадіжки інформації. Він познайомився з російськомовним співробітником компанії, який мав допомогти з кібератакою та отримати за це 1 мільйон доларів. Але він вирішив пожертвувати грошима та звернувся до ФБР, щоб запобігти хакерському зламу.

Про це повідомляє видання Teslarati, яке спеціалізується на новинах про Tesla.

На матеріал видання відреагував засновник Tesla Ілон Маск. Він написав, що дуже вдячний, адже планувалася «дійсно серйозна атака».

Що ж сталося?

У липні Єгор Крючков почав спілкуватися у месенджері з російськомовним співробітником заводу компанії «Gigafactory», на якому виготовляють батареї для електрокарів. На початку серпня вони декілька разів зустрілися.

Крючков запропонував співробітнику встановити на комп'ютери заводу програму, яка крастиме дані. Кібератака має відвернути увагу служби безпеки Tesla, поки хакери викрадатимуть корпоративні дані.

Потім Крючков хотів вимагати від компанії викуп за викрадену інформацію. Спершу співробітнику «Gigafactory» пропонували 500 тисяч доларів винагороди, але згодом суму підняли до 1 млн доларів, яку могли виплатити або готівкою, або біткоїнами.

Співробітник Tesla відразу повідомив про підготовку кібератаки Федеральному бюро розслідувань. Він продовжував контактувати з Крючковим, але вже під керівництвом спецслужби. Йому вдалося дізнатися про попередні кібератаки. Зокрема Крючков розповів про викрадення даних CWT Travel, після чого хакери отримали 4,5 млн доларів відкупу.

Росіянина затримали 22 серпня, коли він хотів втекти з країни. Крючков попросив знайомого купити квиток на літак із країни і тоді його затримали.

Росіянину загрожує до 5 років позбавлення волі та штраф у чверть мільйона доларів через підозру в змові для вчинення шкоди захищеному комп’ютеру.

Поділитись: