Роскомнагляд заблокує сторінки AppStore і Google Play через «екстремістську літературу»

default/Роскомнагляд заблокує сторінки AppStore і Google Play через «екстремістську літературу»
Зберегти
Вигляд

Роскомнагляд планує внести у чорний список посилання на сторінки сайтів офіційних магазинів додатків AppStore і Google Play, за якими можна завантажити заборонену в Росії літературу.

Як повідомляє видання «Известия», про це йдеться у рішеннях Генпрокуратури та суду, які направили для виконання в Роскомнагляд.

За словами офіційного представника відомства Вадіма Ампєлонського це перший випадок блокування додатків.

За інформаціє видання, 20 квітня прокуратура Ставропольського краю в інтересах Російської Федерації та невизначеного кола осіб звернулася до Жовтневого райсуду Ставрополя про визнання двох книг Саїда бін Алі бін Вахф аль-Кахтані («Фортеця мусульманина. Із слів розуміння Аллаха, що зустрічаються в Корані і Сунні» і «Фортеця мусульманина. Звернення до Аллаха з благаннями. Лікування за допомогою змов, що зустрічаються в Корані і Сунні») забороненими до поширення в мережі. Як зазначили у прокуратурі, обидві книги внесені до федерального списку екстремістських матеріалів Міністерства юстиції.

Появу матеріалів у інтернет-магазинах представник Роскомнагляду назвав «дикістю».

«Адміністрації цих магазинів необхідно навчитися запобігати поширенню заборонених матеріалів», – заявив Ампєлонський.

При цьому, після того, як відомство внесе у чорний список сторінку магазину із додатком, клієнти невеликих регіональних провайдерів можуть втратити доступ до всього сайту магазину, оскільки провайдери можуть блокувати їх тільки повністю. Зокрема, закривати окремі сторінки, за статистикою відомства, можуть тільки 30% провайдерів.