Угода з Організацією країн-експортерів нафти щодо зниження нафтовидобутку не відповідала інтересам Російської Федерації.

Про це ТАСС заявив прессекретар «Роснефти» Михайло Леонтьєв.

«Всі обсяги нафти, які вибували в результаті неодноразового продовження угоди ОПЕК, повністю і досить швидко заміщалися на світовому ринку обсягами американської сланцевої нафти», — сказав Леонтьєв.

За його словами, крім США, є й інші країни, які перебувають «за периметром» угоди ОПЕК і готові нарощувати нафтовидобуток, тому «з точки зору інтересів Росії ця угода просто позбавлена сенсу».

Леонтьєв додав, що угоду все одно можна було б продовжити, якби її умови були більш компромісними: «Але те речення, яке було зроблено, не було партнерським. Партнерська угода завжди передбачає компроміс».

Джерела Bloomberg заявили, що глава «Роснафти» Ігор Сєчін давно лобіював відмову від скорочення нафтовидобутку в рамках угоди з ОПЕК.

Нагадаємо, 6 березня Росія й ОПЕК не змогли домовитися про продовження чинної угоди щодо обмеження видобутку нафти. З квітня всі обмеження будуть зняті.

Після цього Саудівська Аравія заявила, що планує значно наростити видобуток нафти й запропонує клієнтам значну знижку на «чорне золоте». Фактично Ер-Ріяд хоче розпочати «цінову війну» на нафтовому ринку.

Поділитись: