«Президент України звільняє союзника-мільярдера з посади губернатора». «Розбрат між Порошенком та Коломойським може мати далекі наслідки. У вівторок з’явились повідомлення, що добровольчі патрулі пішли з вулиць Одеси, де вони допомагали підтримувати порядок. Критики добровольчих загонів давно попереджали, що вони легко можуть піти проти уряду в Києві. І сам Порошенко якось сказав, що він вживатиме заходів для включення до лав регулярної армії добровольчих загонів. Зокрема і тих, які контролював Коломойський. Губернатором Одеси є Ігор Палиця – союзник Коломойського, який раніше очолював «Укрнафту»», - пише The New York Times. Газета звернула увагу і на те, що крім відставки губернатора Дніпропетровщини Порошенко затвердив зміни до закону «Про акціонерні товариства».

«Нові загрози для НАТО». Відомий американський експерт з питань безпеки Девід Ігнатіус аналізує в газеті The Washington Post загрози з боку Росії. «НАТО схоже опинилось на роздоріжжі щодо України. Альянс невпевнений чи йти далі на більшу конфронтацію з Росією, чи погодитись на безвихідний «заморожений конфлікт», який там утворився. Це спільне болото, щонайменше, де президент Обама погоджується з небажанням європейських лідерів надавати Україні захисну зброю та посилювати санкції проти Росії», - вважає Ігнатіус. «Завдяки Путіну, НАТО стикнулось з прямим викликом європейській безпеці. Але відповіді на те, як альянс повинен реагувати немає. Це питання треба ще обговорювати. А заморожений конфлікт може стати не менш небезпечним, ніж гарячий», - пише Девід Ігнатіус.

Süddeutsche Zeitung взяло інтерв’ю в одного з колишніх функціонерів ДНР, який поросив не розголошувати його ім’я. «Донецька та Луганська народні республіки від самого початку та до останнього часу були та залишаються проектом Кремля по дестабілізації України. А ми, місцеві, є тільки красномовними маріонетками», - розповів газеті колишній деенерівець. Останнім часом на більш-менш публічні посади в уряді ДНР Москва призначає місцевих. Але загалом «в одному тільки Донецьку декілька сотень росіян займають ключові посади у військовому відомстві та в цивільних установах», - стверджує інсайдер.

«Місце битви – мегаполіс: майбутнє бойових дій у місті». Журнал The National Interest публікує статтю Алекса Ворда – заступника директора Центру міжнародної безпеки ім. Брента Скоукрофта. Алекс Ворд вважає, що більшість воєн майбутнього будуть вестись у великих містах світу. «У певному сенсі епоха міських воєн вже настала. Могадішо, окремі райони Іраку та напад на Charlie Hebdo в Парижі – все це дає змогу подивитись на те, якого типу конфлікти будуть відбуватись найчастіше. Наскільки вони стануть складнішими та «наочнішими» через широке застосування компактних відеотехнологій. Якщо американська армія не зможе пристосуватись до таких реалій, вона не зможе стати ефективним інструментом впровадження державної політики, відповідно, влада Америки у світі значно знесилиться», - вважає Алекс Ворд.

Поділитись: