Економіка

Розенко: спецпенсії будуть скасовані з 1 червня

Економіка/Розенко: спецпенсії будуть скасовані з 1 червня
Зберегти
Вигляд

Міністр соціальної політики Павло Розенко заявив, що з 1 червня в Україні будуть скасовані спеціальні пенсії депутатам, міністрам, суддям, прокурорам, митникам, податківцям та іншим чиновникам.

Про це Розенко розповів в ефірі телеканалу «24», повідомляє прес-служба відомтва.

«Затягнути зі скасуванням спецпенсій ні в кого не вийде. Це принципова позиція моя, як міністра соціальної політики, і уряду в цілому», – сказав він.

Розенко нагадав, що Закон України, прийнятий Верховною Радою у березні, передбачав, що уряд до 1 травня має внести відповідний пакет законів про пенсійну реформу і якщо парламент до 1 червня не прийме цей закон, то система спецпенсій в Україні перестає існувати.

«Ми виконали норму Закону і до 1 травня внесли на розгляд Верховної Ради системну пенсійну реформу, яку парламент, на жаль, досі не розглянув і не ухвалив», – зазначив голова Мінсоцполітики.

«Тому з 1 червня 2015 року Пенсійний фонд України припиняє призначати пенсії за спеціальними законами. З  червня всі пенсії народним депутатам, міністрам, суддям, прокурорам, митникам, податківцям та іншим чиновникам будуть призначатися відповідно до Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», як усім звичайним людям», – наголосив Розенко, зауваживши, що ця норма не стосується науковців та військовослужбовців.

«Ми виконаємо цю норму закону з великим задоволенням. Це наша принципова позиція. Компромісів щодо подальшого існування ганебної системи ВІП-пенсій не буде», – підкреслив міністр. 

Нагадаємо, Кабінет міністрів підготував проект нової пенсійної реформи, в рамках якої планується запустити накопичувальну систему пенсійного забезпечення. Проект реформи складається з чотирьох законопроектів, внесених до парламенту 30 квітня.

Пов`язані новини