УКРАЇНА

Розмір пенсії має відповідати соцвнескам за період стажу — Мінсоцполітики

16 лютого, 2017 23:41
УКРАЇНА/Розмір пенсії має відповідати соцвнескам за період стажу — Мінсоцполітики
Зберегти
Вигляд
lead
Розмір пенсії в Україні має повністю відповідати соціальним внескам, які були зроблені людиною протягом страхового стажу

Розмір пенсії в Україні має повністю відповідати соціальним внескам, які були зроблені людиною протягом страхового стажу.

Про це в ефірі Громадського повідомив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

«Потрібно встановити дуже простий принцип: скільки ти вклав, стільки ти отримав. Щоб ваша пенсія, яку ви будете отримувати, повністю відповідала тим внескам, які ви зробили в цей пенсійний фонд. До 2017 року у нас балансу цих двох позицій не було», — сказав він.

Рева також зазначив, що сума, яку виплатять людині на пенсії (термін виплати пенсії в залежності від тривалості життя становить в середньому 18 років), повинна дорівнювати тій сумі, яку людина заплатить за 30 (для жінок) або за 35 років (для чоловіків) свого страхового стажу.

Міністр крім того, наголосив, що пенсія має прямо залежати від соціальних внесків людини.

«Хочеш отримувати пенсію — платиш щомісяця 704 грн, хочеш вдвічі більшу пенсію — платиш вддвічі більше, хочеш втричі — платиш втричі більше», — сказав Рева.

Він зазначив, що в Україні діє система персоніфікованого обліку пенсійного фонду.

«Все, що ми платимо з 2000 року, там записано. Туди заднім числом щось записати неможливо. Кожна людина, яка буде претендувати на пенсію, може порахувати, яка в неї буде пенсія», — додав міністр.

Крім того, міністр соціальної політики України Андрій Рева розповів у студії Громадського про те, як відбуваються виплати переселенцям та про реформування пенсійної системи в Україні, зокрема, що нові соцінспектори перевірятимуть не людей, які отримують виплати, а чиновників, які відповідальні за їх призначення.

Раніше повідомлялося, що в Україні не буде підвищення пенсійного віку.

Також Президент підписав зміни до законодавства щодо роботи фізичних осіб-підприємців, згідно з якими ФОП з 1 січня платитимуть соцвнески навіть за відсутності прибутку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Засідання Кабміну: боротьба із зарплатами «у конвертах» та проблеми соцстрахування.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини