У 2018 році розмір світового боргу — як всіх держав світу, так і приватних компаній — досяг 188 трильйонів доларів, що складає близько 230% розміру світової економіки.

Про це повідомила директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Кристаліна Георгієва під час свого виступу у Вашинґтоні 7 листопада.

За попередніми розрахунками МВФ, близько 2 третин світових боргів припадає на приватні компанії. Саме вони стали головним фактором зростання розміру глобального боргу.

«Державний борг у країнах з розвинутою економікою знаходиться на рівні, якого не було з часу Другої світової війни. Державний борг у країнах, що розвивається знаходиться на рівні, який був у часи боргової кризи 1980-х років. У країнах з низьким рівнем розвитку державні борги стрімко зросли за останні 5 років», — повідомила Георгієва.

У МВФ вважають, що зростання світового боргу пов’язане зі світовою фінансовою кризою 2008 року, коли лише прямі вливання фінансової підтримки приватному сектору склали 1,6 трильйона доларів. Водночас така ситуація з боргом загрожує настанням боргової кризи у майбутньому. Зокрема, така криза може настати у близько 43% країн з низьким рівнем економічного розвитку.

Нагадаємо, що попереднього року розмір світового боргу сягнув 184 трильйонів доларів. Більше половини всіх світових боргів при цьому концентрувалися у США, Китаї та Японії.

Поділитись: