Підстави для розпуску Верховної Ради новим президентом є, бо зараз в парламенті відсутня коаліція.

Про це в ефірі каналу «112 Україна» заявив речник штабу обраного президента Володимира Зеленського Дмитро Разумков.

«Розпуск можливий, тому що станом на сьогодні коаліції немає. Коаліція складається з 2 фракцій. У цих фракціях не вистачає народних депутатів, тобто їх там менше, ніж 226. Коли до (спікера ВР — ред.) Андрія Парубія зверталися мільйон організацій, писали листи, просили надати поіменний список, скільки народних депутатів входить в коаліцію. Листи приходили — відповідь не надходила», — сказав він.

Разумков нагадав, що для розпуску парламенту є часові обмеження, тому, на його думку, ЦВК затягує оголошення офіційних результатів виборів.

«Сьогодні по-різному рахують юристи, найчастіше вони схиляються, що це 27 число (травня — ред.). Саме тому, як нам здається, ЦВК затягує процес оприлюднення результатів, а потім Рада затягуватиме процес інавгурації, щоби він був після терміну, коли Рада може бути розпущена», — пояснив речник штабу Зеленського.

Раніше Парубій заявив, що в Раді є коаліція і причин для її розпуску немає.

Нагадаємо, сам Зеленський також звинуватив Центрвиборчком у затягуванні оголошення результатів виборів.

«Зараз відбуваються дуже кумедні речі. Перемога є, а повноважень немає. Хтось від мене булаву ховає», — сказав обраний президент.

На наступний день у ЦВК заявили, що прийняли протоколи від усіх 199 виборчих округів. Згодом у комісії розповіли, що офіційно оголосять про результати виборів 30 квітня.

Відповідно до законодавства, у межах 30 днів після офіційного оголошення результатів виборів має відбутися інавгурація обраного президента. Таким чином, теоретично інавгурація може відбутися після 27 травня і Зеленський не зможе розпустити Раду.

За три дні до другого туру виборів Зеленський заявив, що нинішній ситуації вигідно розпустити Верховну Раду до перевиборів, однак необхідно діяти за законом.

Чергові парламентські вибори в Україні мають відбутися 27 жовтня.

Поділитись: