За словами президента України Петра Порошенка, Росія погодилася на поліцейську місію ОБСЄ. Спершу уздовж україно-російського кордону мають бути встановлені пости ОБСЄ. «Потім цей кордон має бути переданий під котроль українських прикордонників», – сказав Порошенко.

За словами президента України Петра Порошенка, Росія погодилася на введення поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі. Зокрема спершу уздовж україно-російського кордону мають бути встановлені пости ОБСЄ. 

«Потім цей кордон має  бути переданий під контроль українських прикордонників», – сказав президент після зустрічі у Нормандському форматі, що відбулася в Берліні. 

Ключове рішення Нормандської четвірки полягає в домовленості про створення «дорожньої карти», яка передбачає послідовність дій щодо впровадження Мінських угод та гарантії їхнього виконання.

Йдеться про припинення вогню, розведення військової техніки, доступ ОБСЄ, а також звільнення заручників у форматі  «всіх на всіх».

Основа цього проекту має бути узгоджена до кінця листопада міністрами  закордонних справ України, Росії, Німеччини та Франції –країн учасниць Нормандського формату.

«Дорожня карта» має  об’єднати так звані Мінськ 1 – домовленості 5 вересня 2014-го року,  Мінськ 2 –підписаний після трагедії під Дебальцевим у лютому 2015-го,  а також минулорічний меморандум, підтриманий «нормандською четвіркою» .

За словами Порошенка, про дату виборів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей не йдеться: «Буде «дорожня карта» і в рамках «дорожньої карти»  і імплементації безпекового пакету ми будемо говорити про те, що можуть бути вибори».

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель сказала, що варто не втратити оберти, тому зустріч очільників МЗС має відбутися якомога швидше.

Також вона нагадала про відповідальність Росії за події у Сирії, зокрема за життя людей.

Зустріч в Берліні почалася 19 жовтня з двосторонніх переговорів Україна­­–Німеччина, після яких французький президент Франсуа Олланд та німецька канцлерка Ангела Меркель скоординували усі позиції порядку денного зустрічі чотирьох лідерів. Ввечері до Берліна прибув президент РФ Владімір Путін.  

Відзначимо, що від початку конфлікту позиція України полягала в тому, що на Донбас мають прийти миротворці. 

Однак рішення про розгортання безпекової місії ОБСЄ мають підтримати усі 57 країн-членів організації. Тобто кожна країна має право вето. Росія є членом ОБСЄ, а тому вона теж може заблокувати рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вибори на Донбасі, місія ОБСЄ, амністія: три гарячі питання Мінського процесу

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile