Потрібно оновити склад Нацполіції, оскільки на даний момент його переважну кількість складають колишні міліціонери.

Для того, щоб вести мову про змін до закону про розширення повноважень Нацполіції, доцільніше спочатку оновити склад поліцейських, оскільки на даний момент його переважну кількість складають колишні міліціонери.

Таку думку в ефірі Громадського висловив експерт Центру політико-правових реформ Олександр Банчук.

«Обговорення змін до закону було б доцільніше розпочинати, якщо б Нацполіція складалась виключно з представників нової патрульної поліції. Нинішній склад поліції становить 110 тисяч, і більшість з них – це колишні переатестовані міліціонери», – сказав він.

Також юрист висловив побоювання, що подібне розширення повноважень поліції може порушувати інтереси громадян. Особливо це стосується маленьких міст України, де немає нової патрульної поліції.

Крім того, за словами Банчука, для обговорення змін до закону, необхідно бачити офіційний законопроект, текст якого має бути оприлюднений, а не отриманий з тих чи інших «анонімних джерел».

Раніше повідомлялось, що 

Міністерство внутрішніх справ та Національна поліція підготували остаточну концепцію 14-ти жорстких законодавчих змін щодо розширення повноважень поліцейських, текст якої з'явився в розпорядженні ЗМІ.

За словами правозахисників, серед усіх повноважень українських поліцейських використання зброї та спецзасобів не є найнебезпечнішими. Є менш помітні громадськості, які при цьому сильно звужують права людини при спілкуванні з правоохоронцями.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile