Кримінальне розслідування щодо збитого на Донбасі у 2014 році авіалайнера Boeing 777 рейсом MH-17 завершиться у вересні цього року.

Про це в ефірі Громадського повідомила заступниця міністра закордонних справ з питань євроінтеграції Олена Зеркаль, яка входила у робочу групу з розслідування катастрофи MH-17.

«Завершується робота слідчої групи Нідерландів. У ній беруть участь і українські слідчі. Наскільки нам відомо, наприкінці вересня вже будуть результати слідчої групи. Вони не будуть повністю відкритими, в інтересах слідства. Але це дасть нам можливість перейти до другого етапу – до судочинства», — сказала Зеркаль.

 За її словами, в України вже є два «готових політичних рішення» які приймуть після завершення кримінального розслідування у вересні.

Також Зеркаль уточнила, що за результатами розслідування стануть відомі конкретні особи, які причетні до збиття авіалайнера.

15 липня дослідники незалежної британської групи Bellingcat опублікували новий звіт про катастрофу Boeing 777. Зокрема, доктор Інституту Міжнародних досліджень Міддлбері Джеффрі Льюіс наводить факти, що Міністерство оборони РФ 21 липня 2014 року намагалося представити неправдиві відомості про катастрофу МН17. Мова йде про підроблені супутникові знімки. З повним текстом звіту можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, Літак Boeing 777, що здійснював рейс MH-17 (Амстердам - ​​Куала - Лумпур), було збито 17 липня 2014 поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі, хто перебував на борту - 298 осіб. Тіла загиблих з місця аварії доставляли на поїзді до Харкова, потім транспортували літаками в Нідерланди.

Основну частину уламків з місця аварії вивезли в 2014 році.

За даними представників української влади, а також кількох незалежних досліджень, літак збили з територій донецьких бойовиків за допомогою зенітногоракетного комплексу Бук, переданого їм Росією. Росія неодноразово заперечувала свою причетність до авіакатастрофи, пропонуючи різні версії вини України.

Нагадаємо, що 6 червня Нідерланди опублікували звіт про хід розслідування збитого на Донбасі Боїнга.

Громадське зібрало для вас 5 тез, про що йдеться в доповіді.

Поділитись: