Учасник бойових дій Віталій Олешко, позивний «Сармат», (в центрі) під час акції протесту в Херсоні, 6 липня 2018 року
Фото:

Паршина Ірина/УНІАН

Учасника бойових дій Віталія Олешка на позивний «Сармат» убили 31 липня 2018 року у Бердянську біля власного готелю, на очах у побратимів. Того ж дня поліція затримала чотирьох підозрюваних у вбивстві. Наразі до суду передано справу, щодо 11-ох ймовірних виконавців та організаторів злочину. Пошуки замовників тривають. Їх, за словами начальника кримінальної поліції України В’ячеслава Аброськіна, двоє.

Громадське нагадує, як розвивалася ця справа та на якому етапі вона зараз.

У вчиненні вбивства підозрювали колишніх представників батальйону «Тонрадо»: Артема Матюшина, Миколу Ломака, Олександра Обухова, Максима Владимеренкова. 

За даними слідства вони приїхали у Бердянськ за кілька днів до злочину. 31 липня Матюшин та Ломака виїхали до будинку Віталія Олешка на червоній «Таврії». Побачивши «Сармата», Артем Матюшин вийшов з машини та двічі вистрілив у нього — у спину та голову. Потім усі четверо рушили в бік Дніпра. У Василівці їх затримала поліція.

Наприкінці серпня Матюшин дав викривальні свідчення на ймовірного організатора вбивства Михайла Сігіду. Поліція його затримала у вересні. За даними слідства, саме він координував дії ймовірних виконавців злочину надавав їм зброю і автомобіль, оплачував проживання у готелі.

Михайло Сігіда має бізнес у Бердянську, зокрема очолює клуб «Мохіто», у якому, як кажуть побратими Олешка, Сігіда зустрічався із народним депутатом Сергієм Валентировим. Його, а також іншого народного депутата Олександра Пономарьова, «Сармат» звинувачував в тому, що пов'язана з ними компанія «Агрінол» працює на Росію.

Після затримання Сігіди у ЗМІ з'явилося відео, на якому він перебував у компанії Сергія Валентирова та двох помічників Олександра Пономарьова — Максима Кривуня та Миколи Рудницького. Обидва депутати у коментарі Громадському заявили, що близько не знайомі із Сігідою і не розуміють, чому його затримали.

16 грудня 2018 року поліція затримала ще одного ймовірного організатора вбивства «Сармата» — бізнесмена з Дніпра Євгена Бродського. Він, за даними слідства, підозрюється у фінансуванні злочину. Зокрема, за даними прослуховування розмов інших фігурантів злочину, мова йде про 1000$. Сам Бродський свою провину заперечує.

За даними слідства, Бродський тісно спілкувався з Михайлом Сігідою та Віктором Власюком. Останнього слідство називає колишнім бійцем розформованого у 2015 році батальйону «Торнадо» та ймовірним лідером злочинного угрупування з Дніпра, до якого входило близько 10 людей.

Серед них є інші підозрювані у справі, зокрема Артем Матюшин, Микола Ломака, Олександр Обухов, Максим Владимиренков, Тарас Мовчан, Денис Зеленкін, Кузнєцов та Смірнов. 

Саме Віктор Власюк, за даними слідства, отримав замовлення на вбивство Віталія Олешка та разом із Євгеном Бродським та Михайлом Сігідою розробив план вчинення злочину.

Власюка затримали 8 лютого у Львові, а наприкінці березня оголосили підозру у справі «Сармата». Він уже відбуває покарання за стрілянину у травні 2013-го.

31 липня 2019 року перший заступник голови Нацполіції В'ячеслав Аброськін написав у своєму Facebook, що у цій справі є двоє замовників убивства: «Завдання на сьогодні — щоб всі 11 утримувалися під вартою й обов`язково понесли кримінальну відповідальність, щоб були зібрані достатні докази і затримані й ще двоє замовники вбивства».

Нещодавно поліція викликала на допит Олександра Пономарьова та Сергія Валентирова. Саме депутатів рідні та побратими «Сармата» вважають замовниками вбивства.

Навесні 2019 року справу вбивства Віталія Олешка об'єднали ще з однією — розбійний напад на родину Поплавських у Дніпрі, який стався 4 липня 2018 року. У ній підозрюваними проходять четверо людей з так званої групи Віктора Власюка: Тарас Мовчан, Денис Зеленкін, які за данимим слідства, їздили слідкувати за «Сарматом» незадовго до скоєного злочину, а також Руслан Кузнєцов та Сергій Смірнов. Слідство вважає, що ці дві справи пов'язані між собою.

28 липня справу передали до суду. 29 липня відбулось перше засідання у Бердянському міськрайонному суді — 10 фігурантам продовжили тримання під вартою і лише Євгена Бродського відпустили під нічний домашній арешт.

Поділитись: