Життя

«Розумне» протезування для швидкої реаблітації

Життя/«Розумне» протезування для швидкої реаблітації
Зберегти
Вигляд

Впродовж двох тижнів 15 українських спеціалістів під керівництвом закордонних колег протезували 10 українців з ампутованими кінцівками. Навчання відбулися в межах проекту підтримки протезування та реабілітації в Україні. Серед протезованих були як ветерани АТО, так і цивільні громадяни з вродженими вадами фізичного розвитку.

«Ми стараємось локалізувати в Україні базу знань, яка б дозволила українським протезистам успішно працювати з новими високотехнологічними протезними виробами і щоб відпала потреба відправляти наших воїнів за кордон на дуже дороге лікування. Ми б хотіли створити тут, у нас, достатний потенціал для отримання людьми належної і своєчасної допомоги», – розповідає фізіотерапевт, керівник проекту в Україні Андрій Півторан.

За час навчань команда фахівців встановила пацієнтам Львівського протезного заводу 10 нових протезів. Серед них – два міоелектронні, або, як називають їх спеціалісти, «розумні», які приводяться в рух імпульсами від неушкоджених м’язів за допомогою влаштованого у протез мікропроцесора. Як зазначають протезисти, наразі це найбільш функціональні протези з існуючих.

 

Боєць АТО з Житомирщини Олександр Семігута – один з учасників проекту, який отримав безкоштовний «розумний» протез руки. Чоловік вдягав протез лише кілька разів, але стверджує, що той дозволяє виконувати йому всі ті самі задачі, що й здорова рука.

«Це такий протез, що знімаєш один палець, відправляєш на ремонт, а рештою робиш все, що хочеш. Носити для початку можна кілька годин на день, на ніч треба знімати і ставити на зарядку як мобілку», – говорить Олександр.

Більшу частину протезів, встановлених під час проекту, придбали за гроші держави. Ще кілька подарували партнери проекту, громадська організація «Prosthetika». Збирали і проектували прилади на базі Львівського протезного заводу.

/Hromadske.Львів

Пов`язані новини