Розведення військ в Станиці Луганській, яке заплановано в Рамковій угоді, зробить безпечнішим для цивільного населення перехід через річку Сіверський Донець.

Про це в ефірі Громадського розповів перший заступник глави СММ ОБСЄ Олександр Хуг.

«Відведення військ в Станиці Луганській допоможе мати цивільному населенню безпечний перехід через річку Сіверський Донець. Ми документували цей процес, але поки, ми не можемо сказати, що конкретно було зроблено», — казав Хуг.

Хуг також підкреслив, що місія не забов’язана знаходитись 24 години на місцях розведення.

«Ми знаходимось там стільки, наскільки дозволяється с точки зору безпеки. При цьому, находження моніторингової місії не є умовою розведення військ, ми просто самі погодились документувати цей процес», — підкреслив Хуг.

Нагадаємо, що за словами заступника міністра з питань окупованих територій Георгія Туки, бойовики могли почати відводити війська в районі Станиці Луганській. 

Збройні сили України перенесли терміни відведення сил поблизу Станиці Луганській.

разведення було заплановано на 9 жовтня, проте, голова Луганської військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз повідомив, що розведення скасовано.

При цьому, штаб АТО повідомляє про 48 випадків порушення режиму тиші у зоні бойових дій на Донбасі.

Раніше, 5 жовтня, у Мінську була досягнута домовленість про розведення сил на Донбасі у Петрівському, Золотому та Станиці Луганській.   

7 жовтня речник штабу АТО заявив про успішне розведення сил поблизу Петрівського. 

Поділитись: