Сполучені Штати офіційно звинуватили російські компанії у хакерських атаках з метою втручання у виборчий процес. 

Про це йдеться у прес-релізі Дирекції Національної розвідки США.

«Уряд Росії спрямовував кібератаки на американських громадян і інститути, включаючи американські політичні організації. У деяких штатах також спостерігається сканування виборчих систем, які в більшості випадків робилися з серверів, експлуатованих російською компанією», — зазначається в документі.

Кандидатка в президенти США Гілларі Клінтон та американські чиновники звинуватили російських хакерів у крадіжці понад 19 тис. листів від членів демократичної партії. Також 7 жовтня, у хакерських атаках з боку Москви заявили в адміністрації президента США.  

«Подібна активність з боку Москви не нова — Росія використовувала схожі технології в Європі та Євразії, з метою вплинути на громадську думку», — уточнили в американській розвідці, підкресливши, що подібні дії санкціоновані вищими посадовими особами країни.

У свою чергу прес-секретар Владіміра Путіна Дмітрій Пєсков відкинув звинувачення.

«Кожного дня веб-сайт Путіна атакується хакерами кілька десятків тисяч разів. Багато з цих нападів простежуються на території США, але ми не звинувачуємо Білий Дім або Ленглі кожен раз», — сказав він.

Нагадаємо, раніше Спеціальний доповідач ООН з питань свободи думки Девід Кей висловив стурбованість повідомленнями преси про стеження з боку американської компанії Yahoo за електронною поштою користувачів на вимогу спецслужб США.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile