Розвідка США встановила посередників у російських хакерських атаках

Розвідка США встановила посередників, яких Росія використовувала заради викрадення електронних листів членів Демократичної партії для WikiLeaks

Розвідка США встановила посередників, яких Росія використовувала заради викрадення електронних листів членів Демократичної партії для WikiLeaks. Про це повідомили посадовці, ознайомлені з доповіддю національної розвідки США до президента Барака Обами.

Про це пише CNN.

Раніше засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж заперечував причетність Росії до викрадення листів зі штабу Демократичної партії. Тим часом розвідка США отримала нову інформацію щодо причетності до хакерських атак Росії.

Зокрема зазначається, що у перехоплених розмовах російські посадовці виражають радість через перемогу Трампа. Посадовці, ознайомлені з доповіддю, повідомили, що це лише один з багатьох фактів, які доводять як російський інтерес, так і російську причетність.

Віце-президент США Джо Байден зазначив, що несекретна частина доповіді розвідки скоро буде опублікована.

«Я думаю, що це підтвердить думки багатьох американців», — зазначив він про висновки розвідки щодо російських хакерських атак.

Дональд Трамп заявляв, що за повідомленням Джуліана Ассанжа, електронну пошту демократа Джона Подести міг зламати й 14-річний підліток, тож Національному комітету Демократичної партії слід було проявити більшу обачність.

Трамп неодноразово висловлював сумніви щодо причетності Росії до хакерських атак.

Як зазначають ознайомлені з доповіддю розвідки посадовці, між цими публічними висловлюваннями Трампа і його поведінкою «за кадром», на приватних брифінгах з розвідниками, є суттєва різниця.

Раніше повідомлялося, що віце-президент США Джо Байден порадив новообраному президенту Дональду Трампу «подорослішати», оскільки той не бажає прислуховуватись до висновків розвідки та спецслужб.

Нагадаємо, 29 грудня США ввели проти Росії нові санкції у відповідь на втручання в президентські вибори з боку російських хакерів.

Під санкції потрапили ФСБ, ГРУ, Міноборони та кілька громадян РФ.

Крім того, з США були вислані 35 російських дипломатів.

У свою чергу, Трамп висловлює сумніви у причетності Росії до хакерських атак проти США.

Однак конгресмени США готові до «рішучих заходів», якщо Дональд Трамп спробує скасувати санкції щодо Росії.