Російська православна церква виступила проти відповідальності за побиття дітей батьками.

Про це йдеться у офіційній заяві патріаршої комісії з питань сім’ї, захисту материнства та дитинства у зв’язку з прийняттям нової редакції статті 116 Кримінального Кодексу РФ.

«Не виникає жодних сумнівів, що діти мають бути захищені від дійсно злочинних дій, ким би вони не були вчинені, тим більше, якщо йдеться про злочинне насилля. Однак немає жодних реальних підстав для того, щоб прирівняти до таких злочинних дій розумне та помірне застосування люблячими батьками у вихованні фізичні покарання. Кримінальне переслідування батьків за використання у вихованні дітей тих чи інших методів, які не причиняють шкоди їх здоров’ю та розвитку, протирічать ключовим принципам російського права», – йдеться у заяві.

«Не підлягає сумніву, що як святе письмо, так і святе передання православної церкви розглядає можливість розумного і любовного використання фізичних покарань в якості невід'ємної частини встановлених самим богом прав батьків. Таким чином, спроби штучного законодавчого обмеження цього права батьків суперечать вченню православної церкви», – вказується у заяві.

Нагадаємо, що в кінці червня Держдума РФ ухвалила законопроект, згідно якого впроваджується адміністративна відповідальність за побиття членів родини без завдання шкоди. 4 липня поправки підписав російський президент Владімір Путін.

Поділитись: