Рублі на Херсонщині та російська «фабрика тролів»: головне за ніч 1 травня

Європейський Союз високо оцінив першу частину опитувальника про членство, українські бійці знищили російську систему радіоелектронної боротьби, а Велика Британія звинуватила росію у використанні «фабрики тролів». Зібрали головні новини за ніч 1 травня.
Успіхи ЗСУ та втрати окупантів
Упродовж 30 квітня українські військові на Донбасі успішно відбили 9 атак росіян та знищили понад 30 одиниць техніки. Повітряні сили ЗСУ вразили дев'ять повітряних цілей окупантів: два штурмовики та сім безпілотників.
На Херсонщині знищили російську станцію радіоелектронної боротьби «Реппелент-1», яку використовують для радіоелектронного придушення безпілотників. Крім того, завдали ударів по ворожих об'єктах на острові Зміїний. Там знищили три російські зенітні установки, зенітно-ракетний комплекс «Стріла-10» та машину зв’язку — серверну із телекомунікаційним обладнанням.
Опитувальник про членство ЄС
Європейський Союз високо оцінив першу частину українського опитувальника, який є необхідним кроком для надання статусу кандидата на вступ в ЄС. У першій частині описані реформи, які українська влада впроваджувала разом із партнерами останні роки.
Другу частину опитувальника Україна планує закінчити до кінця наступного тижня. У ній має міститись оцінка відповідності українського законодавства актам права ЄС.
російська «фабрика тролів»
МЗС Великої Британії заявило, що росія використовує «фабрику тролів» для поширення у соціальних мережах дезінформації про війну в Україні.
«Тролі» під дописами британських міністрів та інших світових лідерів залишають коментарі на підтримку володимира путіна та російського вторгнення в Україну. Сліди роботи «фабрики тролів» виявили у восьми соціальних мережах, зокрема у Telegram, Twitter, Facebook та TikTok.
Велика Британія поділилась цією інформацією з партнерами та продовжить протидіяти російській дезінформаційній кампанії.
Закриття морських портів
Мінінфраструктури вирішило закрити морські порти Маріуполя, Бердянська, Скадовська та Херсона. Внаслідок російського вторгнення неможливо обслуговувати судна та пасажирів, проводити вантажні, транспорті та інші види діяльності. Також Україна не може гарантувати необхідний рівень безпеки судноплавства.
Відновити роботу цих портів мають після деокупації.
Обіг рублів на Херсонщині
На тимчасово окупованій території Херсонської області росія з 1 травня вводить в обіг рублі. Окупанти оголошували про 4-місячний перехідний період, під час якого в обігу будуть і гривні, і рублі, а після — лише рублі.
Організацією готівкових та безготівкових розрахунків займатиметься «Міжнародний розрахунковий банк» — це банк з окупованої росією грузинської території «Південна Осетія». Цей банк працює на території самопроголошених «Л/ДНР».
Смерть шістдесятниці після окупації Бучі
30 квітня померла 84-річна мисткиня-шістдесятниця Любов Панченко, яка проживала у Бучі під час тимчасової російської окупації. Під час окупації Панченко залишалась у своїй хаті в Бучі, жінка голодувала. У її хлівець потрапив снаряд, а вибуховою хвилею вибило двері та вікна у будинку.
Панченко госпіталізували до столичної лікарні 2 квітня. Перед війною художниця передала свою творчу спадщину, що зберігалась у неї вдома, до Музею шістдесятництва у Києві. Вона створила серію акварелей, моделі одягу, зразки вишивок, графічні заставки до книжок, живописні полотна. Розробки її вишивок публікувалися у журналі «Радянська жінка».
Підозра меру-колаборанту
Меру міста Буринь на Сумщині Віктору Ладусі повідомили про підозру у співпраці з окупантами та матеріальному забезпеченні ворожих військ. Підозри отримали також його заступник та один із депутатів міської ради.
За даними прокуратури, вони погодились на співпрацю з росіянами, зокрема забезпечували окупантів житлом, пальним та продуктами. За це загрожує до 12 років ув'язнення.
Викрадення старости села на Херсонщині
Депутат Херсонської облради Ігор Йосипенко повідомив, що росіяни викрали старосту села Зміївка Миколу Курівчака. Перед тим у соцмережах повідомляли, що зранку 30 квітня колона росіян заїхала до села та почала обшукувати приватні садиби. Окупанти спробували збити український прапор із флагштока, але без успіху.
Телефонні розмови
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний поговорив з очільником об’єднаного комітету начальників штабів США Марком Міллі. Вони обговорили постачання зброї, боєприпасів та техніки до України, важку ситуацію на сході, а також про відмову від радянської зброї на користь зброї зразків НАТО.
А міністр закордонних справ Дмитро Кулеба поспілкувався з держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Обговорили виділення додаткової допомоги Україні на 33 мільярди доларів та повернення американського посольства до Києва.
Британський прем'єр Борис Джонсон поговорив із Зеленським та обіцяє продовжувати надавати військову та гуманітарну допомогу Україні.
Турецька делегація у Києві
Речник та радник турецького президента Реджепа Таїпа Ердогана Ібрагім Калин 30 квітня відвідав Київ, де зустрівся з Зеленським та провів перемовини з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком.
Обговорили розбудову дієвих міжнародних гарантій для України, оскільки влада зацікавлена в тому, щоб Туреччина стала одним із гарантів безпеки.
- Поділитися: