Постійний рух і належні фізична та психологічна підготовка допомогли врятуватись туристу із Києва, який понад чотири доби провів у горах Карпат. Про це в ефірі Громадського повідомив Василь Фіцак, начальник Явірницького пошуково-рятувального відділення.

Він розповів, що цей випадок виживання є безпрецедентним у кар'єрі карпатських рятувальників і нагадав про схожий випадок, який трапився у 2018 році.

«Хочеться сказати, що минулого року була подібна ситуація, коли дві туристичні групи у складних погодних умовах заблукали, для одного з учасників похід закінчився смертельно... Натомість інший турист, також житель Києва, блукав в ускладнених умовах, при низькій температурі, туриста знайшли на четверту добу. Тут туриста знайшли на п'яту», — сказав чиновник ДСНС.

Він пояснив, що допомогло туристу вижити у складних погодних умовах.

«Що врятувало цього туриста — те, що він безперервно рухався, людина мала добру фізичну підготовку, що є дуже важливо. Ще одним із важливих аспектів, є психологічна підготовка: людина розуміла ризики, і, власне, фізична і психологічна підготовка дозволяли йому постійно бути у русі. Саме це і рятує життя», — наголосив Фіцак.

Раніше стало відомо, що зниклий у Карпатах турист з Києва вийшов на зв’язок: турист зателефонував до рятувальників та повідомив, що перебуває в будинку лісників. На допомогу йому вирушили 11 рятувальників та лісники.

За декілька годин працівникам ДСНС вдалося відшукали останнього заблукалого туриста.

Загалом 6 січня у Карпатах заблукали п’ятеро туристів. Чотирьох з них знайшли живими, ще один помер у горах.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile