Війна

«Руйнування Алеппо»: доповідь про дії Росії і Асада під час боїв за місто

13 лютого, 2017 22:15
Війна/«Руйнування Алеппо»: доповідь про дії Росії і Асада під час боїв за місто
Зберегти
Вигляд
Атлантична рада — впливовий американський неурядовий аналітичний центр, підготувала доповідь «Руйнування Алеппо»

Атлантична рада — впливовий американський неурядовий аналітичний центр, підготувала доповідь «Руйнування Алеппо» («Breaking Aleppo»).

Вона була присвячена насамперед діям Росії в Сирії. У документі на 70 сторінках, як стверджують його автори, падіння Алеппо показано в деталях.

Один з основних авторів доповіді — співробітник Атлантичної ради Еліот Хіггінс, керівник групи розслідувачів Bellingcat.

Громадське транслювало доповідь з перекладом наживо.

22:06 На цьому модератор завершує обговорення ситуації щодо облоги Алеппо.

22:05 Дослідники попереджали про ймовірність такої ситуації ще на початку боїв за Алеппо. При цьому вони не виключають, що подібна ситуація може повторитись в місті Ідліб, куди було евакуйовано багатьох мешканців Алеппо.

21:59 Автори доповіді сподіваються на її широке розповсюдження.

21:51 Дослідники вважають, що світова спільнота, і в тому числі американська адміністрація, мали досить чітко сказати «досить» з приводу бомбардувань Алеппо. Також припускається, що і зараз ситуація особливо не змінитись і винні не будуть знайдені.

21:42 Доктор Муред розповідає, що під час бомбардування Аллепо вони усвідомлювали, що снаряди можуть влучити у верхні поверхи лікарі, тому всю роботу довелось перенести у підвал. І лікарі працювали навіть під час обстрілів.

21:37 За словами Хіггінса, можна зробити висновок, що цю лікарню бомбили тричі протягом одного тижня.

21:37 «Ми використовували дані Міноборони Росії, ретельно аналізували кратери, які утворилися після вибухів на місці лікарні, на фото чітко видно завдану шкоду будівлі, масштаб руйнувань, ми аналізували саме таку інформацію», – Еліот Хіггінс.

 

21:32 Старший дослідник Центру Рафіка Харірі для Близького Сходу Файзал Ітані: «Ми досягли переломного моменту в Сирії, коли втрачені надії, що збройна революція може посприяти усуненню режиму. Від цього потрібно відмовитися».

21:29 Доктор Ліна Муред, яка займалась підготовкою медиків для роботи в Алеппо, розповіла, що вони очікували можливої облоги міста і тому намагались завезти якнайбільше запасів, але їх все одно не вистачило.

21:20 «Ми були в облозі разом з дружиною, і моя 6-місячна донька постійно просила їсти, але нам не було чого їй дати. Останні дні напередодні евакуації були найважчими», – викладач англійської з Алеппо.

21:16 Вчитель англійської мови з Алеппо: «Те, що сталось з Алеппо, можна порівняти з Голокостом. Тіла загиблих лежали просто на вулицях. Бували дні, коли світло було лише годину на добу. Наприкінці облоги ми страждали від нестачі продуктів і медикаментів».

21:07 Одна з трьох лікарень Алеппо, яка пропонувала невідкладну медичну допомогу, зазнавала регулярних атак.

У липні-грудні в місці розташування лікарні відбувалися регулярні вибухи. За нашою оцінкою, це свідчить про певну цілеспрямованість нападів.

Таку кількість і регулярність вибухів не можна вважати побічними наслідками бойових дій.

21:05 Спеціалісти поєднали кадри з відео та змоделювали ситуації, під час яких страждали від бойових дій будівлі. Зокрема мова йде про лікарню.

21:00 Чуперски: «При проаналізували ситуацію по районах в Алеппо і намагались зрозуміти, як діяли урядові та антиурядові війська».

20:55 Перший доповідач Макс Чуперски:

«Ми намагалися стати на точку зору тих людей, які мешкали в Алеппо. Щоб ми почули від них? Ми вважаємо, що деякі меседжі, навіть які виходили з міста, були неправдивими і збивали з думок».

20:50 Кемп продовжує вступ до доповіді:

«Москва зробила дуже багато, щоб вирішити цю ситуацію в Алеппо на свою користь. Уряд Асада також намагався фальсифікувати дані. Ми назвали це кампанією цивільного терору. Про те, США не давали таку відповідь, як нам би того хотілось»

20:44 Кемп: За 6 місяців облоги більше 100 000 мешканців постраждали. Ця облога Алеппо, яку пережило місто, це одне з найжорсткіших випробувань. Таке переживали міста у ХХ столітті. Тільки з Алеппо це сталося у XXl.

20:40 Відкриває доповідь Фредерік Кемп, виконавчий директор Атлантичної ради:

«Ця зустріч дуже знакова, тому що вона відбувається у той час, коли було розповсюджено багато і правдивої і не правдивої інформації. А ми намагаємось викласти факти».

Нагадаємо, що за інформацією Сирійської мережі з прав людини на Алеппо були скинуті 4045 бочкових бомб. Протягом року організація зафіксувала 506 смертей цивільних від бочкових бомб, в тому числі 140 дітей та 63 жінок.

У той же час Центр документування порушень у Сирії зафіксував загибель 3497 цивільних від військових дій в Алеппо з червня до середини грудня 2016 року.

СМПЛ у період з 20 до 29 квітня 2016 року зафіксували загибель 64 загиблих від військових дій.

Докладніше про доповідь читайте тут.

Пов`язані новини