За словами активістки Femen Яни Жданової, нинішня діяльність учасниць руху у різних країнах не координується як раніше, а також суттєво відрізняється від первісного концепту.

Рух Femen в Україні припинив своє існування у 2015 році — про це заявила його активістка Яна Жданова, повідомляє «Апостроф».

За словами Жданової, нинішня діяльність учасниць Femen у різних країнах не координується як раніше, а також суттєво відрізняється від первісного концепту.

«Всі розійшлися як в морі кораблі. Команди, яка була раніше, вже немає», — сказала Жданова.

На її переконання, зараз Femen представляє собою стиль, аніж організацію.

Учасниці руху Femen протестують проти цензури на День журналіста, 2010, wikipedia.org

«Той стиль, який ми створювали протягом усього існування нашої організації, просто запозичують. Люди використовують своє тіло в арті, політичній боротьбі як спосіб висловити свою політичну позицію», — відзначила Жданова.

Вона також запевнила, що рух почав розпадатися відтоді, як в ньому з’явилися «самопроголошені лідери».

«Ми завжди повторювали, що ми не класична феміністична організація, що ми щось нове, що ми ліберальні, і підкреслювали свій демократизм», — сказала активістка.

«Проте, закінчили ми так само, як всі класичні жіночі феміністичні організації — всі пересварилися, не поділили владу та вплив, почали говорити «а ми крутіші», «ні, я крутіша, я лідер», — зазначила вона.

Femen протестують проти консервативної політики президента України Віктора Януковича, 2010, wikipedia.org

Проте Анна Гуцол, яка вважає себе лідеркою руху, заявила виданню, що Femen існуватиме, поки є люди, готові брати участь у його акціях.

«Ми не організація, а рух. І поки є люди, які хочуть брати участь в ньому, він існує», — підкреслила вона.

На переконання Гуцол, ідея Femen полягає у використанні тіла у якості плакату, а також у «сектремізмі».

«Зараз є жінки, які це роблять і продовжують — значить рух існує. І ви бачите наші протести і в Америці, і в Канаді, і в Іспанії, і у Франції, і в Україні — тобто рух існує», — зазначила вона.

На переконання Гуцол, рух перестане існувати тільки тоді, коли активісти перестануть проводити протести.

«Мабуть, для Яни він не існує. А то, що ті чи інші люди беруть участь або не беруть участь, бачать або не бачать цей рух — то це вже їх особисті питання і проблеми», — прокоментувала Гуцол заяву Жданової.

«Можливо, воно не існує з точки зору старої форми, в якій рух був раніше і в якому вона себе бачила — можливо, так воно для неї і не існує. Яна Жданова не брала участі в створенні, ідеології, розробці цього руху, щоб робити такі сміливі заяви», — підкреслила вона.

Раніше повідомлялося, що Femen намагалися розбити фрагмент Берлінської стіни в знак протесту проти перешкод «безвізу» для України.

Поділитись: