Світ

Румунія розпочала головувати у Раді ЄС

Головування Румунії
Світ/Румунія розпочала головувати у Раді ЄС
Зберегти
Вигляд
З 1 січня 2019 року головування у Раді Європейського союзу офіційно перейшло від Австрії до Румунії. Це перше головування Румунії, воно триватиме до 30 червня.

На цей період припадає запланований вихід Британії з ЄС, переговори про майбутній бюджет спільноти та вибори до Європарламенту.

Символічна церемонія передачі головування відбулася 21 грудня, зазначено на офіційному сайті головування Румунії у Раді ЄС.

«Дуже важливо, щоб ми перейшли від захищеної Європи — девізу австрійського головування — до Європи, в якій згуртованість розглядається як спільна цінність. Ми теж потребуємо захисту, але нам також потрібний більш високий рівень згуртованості, зближення в розвитку регіонів або східних і західних, південних і північних країн, старих і нових держав-членів ЄС» — заявила прем’єрка Румунії Віоріка Денчіле.

Натомість глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер в інтерв’ю німецькій газеті Welt am Sonntag заявив, що має сумніви щодо готовності Румунії до головування в ЄС з огляду на глибокі політичні розбіжності всередині країни.

«Я вважаю, що уряд Бухареста не до кінця усвідомив, що означає головувати в ЄС. Розсудливі дії вимагають готовності прислухатися до інших і сильного бажання ставити свої власні проблеми на другий план. У мене є деякі сумніви», — сказав Юнкер.

Нагадаємо, у травні рада ЄС погодила виділення Україні 1 млрд євро допомоги.

Пов`язані новини