Політика

Russia Today в США зареєструють як іноземного агента: у РФ готують відповідь

10 листопада, 2017 20:05
Політика/Russia Today в США зареєструють як іноземного агента: у РФ готують відповідь
Зберегти
Вигляд
Пропагандистський телеканал Russia Today до понеділка, 13 листопада, мають зареєструвати в США як іноземного агента.

Пропагандистський телеканал Russia Today до понеділка, 13 листопада, мають зареєструвати в США як іноземного агента.

Про це повідомляє Russia Today з посиланням на рішення Міністерства юстиції США.

Головна редакторка телеканалу Маргарита Симоньян заявила, що Russia Today виконає доручення. Водночас вона назвала «людожерським» дедлайн реєстрації.

Статус іноземного агента не означатиме припинення мовлення RT у США. Змінюється схема подачі фінансових звітів філії, а виготовлені програми повинні маркуватися як пропаганда іноземного уряду, зазначає Yahoo News.

Росія, своєю чергою, готує відповідь на рішення Вашингтону:  найближчими днями російський закон про іноземних агентів розширять, додавши пункт про засоби масової інформації.

Глава комісії з розробки нового законопроекту, віце-спікер Петро Толстой заявив, що на соцмережі не поширюватиметься положення про статус іноземного агента, передає «Дождь». 

«Обмеження стосуються контенту, а не каналу поширення», — додав він.

У Росії закон про іноземних агентів діє з 2012 року. Згідно з ним, у Мін’юсті повинні ставати на облік усі некомерційні організації, які одночасно фінансуються з-за кордону й займаються політичною діяльністю. Після реєстрації такі організації повинні надавати регулярну звітність.

Раніше Twitter заборонив російським каналам Russia Today і Sputnik розміщувати рекламу. Також Twitter заблокував один з акаунтів Russia Today, який діяв під іменем посольства Британії.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини