Саакашвілі вперше доставили в суд Тбілісі. Під будівлею — зіткнення та затримання

Колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі доставили до Тбіліського міського суду, де має відбутися засідання про жорсткий розгін мітингу 7 листопада 2007 року і розгром офісу телекомпанії Imedi.
Про це пишуть Громадський мовник Грузії та «Эхо кавказа».
ЗМІ повідомляють, що Саакашвілі доставили до суду. Слухання було призначене на 11:00 за місцевим часом (9:00 за київським).
Суд вперше розглядає справу у присутності Саакашвілі. До цього часу він не брав участі у засіданнях суду навіть дистанційно.
У суді експрезидент заявив, що не визнає прокуратуру і грузинську судову систему. Він тут, мовляв, не для того, «щоб зніматися в заздалегідь написаній комедії».
Тим часом біля будівлі судового органу відбулися зіткнення поліції з прихильниками експрезидента. Територія повністю оточена поліцією. У двір суду мітингувальників не пускають.
Правоохоронці, за повідомленнями ЗМІ, застосували перцевий спрей. Зазначається, що колишнього мера Тбілісі Ґіґі Угулаву затримали на мітингу.
«Перед міським судом зібралися прихильники Міхеіла Саакашвілі. Наразі невідомо, скільки людей затримано за адміністративним правом. За наявною інформацією, протестувальники були затримані за обвинуваченням в опорі поліції», — стверджують медіа.
У чому звинувачують Саакашвілі?
Його затримали 1 жовтня після прибуття на Батьківщину. Перед початком муніципальних виборів у Грузії він заявив, що 2 жовтня (у день голосування) буде вирішуватися доля країни, тож він «не може спостерігати за процесом збоку». Проте у Грузії Саакашвілі заочно засуджений, тож експрезидента одразу заарештували й перевели до пенітенціарної установи.
У 2018 році Саакашвілі заочно засудили до трьох років ув'язнення у справі про перевищення повноважень під час помилування засуджених за вбивство бізнесмена Сандро Ґірґвліані та до 6 років ув'язнення у справі про побиття у 2005 році депутата парламенту Валерія Гелашвілі.
Також Саакашвілі звинувачують у розтраті бюджетних коштів і незаконному перетині державного кордону. Крім того, після повернення грузинська влада заявила, що він нібито зі своїми соратниками «планував убивство опозиціонерів, щоб спровокувати заворушення і звинуватити владу», хоча проваджень за цим фактом немає.
Автор: : Маркіян Климковецький
- Поділитися: