Перед стінами міськради Львова 22 червня група активістів влаштувала показ саркастичної трагікомедії «Садік-капут». Вистава була німою і складалася з історії трьох героїв: «Садіка», «Шівціва» та «Прокурора», повідомляє «Громадське.Львів».

За сюжетом, персонаж «Шівців» (прототип начальника управління внутрішньої політики міськради Андрія Шевціва) намагався зачарувати львів’ян, щоб ті заплющили очі на діяльність персонажа «Садіка» (прототип міського голови Львова Андрія Садового). Але врешті-решт люди прозріли, коли у справу втрутився персонаж «Прокурор» (збірний образ правосуддя, що не вказує на конкретного чиновника) і закував «Садіка» у кайдани.

«Ми лишаємо за львів’янами право розшифровувати те, що ми сьогодні їм показали. Всі казки вчать людей життя, вони закінчуються позитивно. В нашій казці також перемогло добро», – розповідає виконавець ролі «Садіка», учасник громадської організації «Рабів до Раю не пускають» Іван Спринський.

Тепер такі вистави активісти обіцяють показувати щотижня, демонструючи львів’янам реальні проблеми міста і водночас мотивуючи міського голову їх вирішувати.

«Ми переходимо від банальних акцій протесту до іронії і сарказму і будемо доносити свої вимоги у театральних виставах, як це робили в середньовіччі. Адже, коли королі не слухали свій народ, то люди висміювали все це на сценах у центрі своїх королівств і замків. Сподіваємося, що у такий спосіб нас почують», – розповів керівник громадської організації «Розвиток громади» Олег Долінський.

Активісти анонсували, що в наступній виставі «Садік» розкаже про своє дитинство і про те, «як вкрав свій перший мільйон доларів».

Нагадаємо, 16 червня генеральний прокурор України Юрій Луценко приїхав до Львова, щоб особисто представити нового очільника прокуратури Львівської області Юрія Квятківського.

Поділитись: