Саміт НАТО, який відбудеться 8-9 липня, дасть Україні шанс почати вибудовувати осмислений та стратегічний план співпраці з Альянсом.

Про це в ефірі Громадського розповіла журналістка Жанна Безп'ятчук.

«Цей саміт для України – це шанс почати вибудовувати осмислений, стратегічний наратив співпраці з НАТО: що Україна може дати НАТО, що Україна може робити спільно з НАТО. Це шлях реальної та реалістичної євроатлантичної інтеграції, коли не всі країни НАТО не зовсім погоджуються з тим, що Україні потрібно надати членство у НАТО через російський фактор», – сказала журналістка.

Україна представить на саміті свій новий оборонний бюллетень – план реформування армії.

«Україна їде на цей саміт з новим оборонним бюлетнем. Це план реформування ЗСу до 2020 року і за його виконанням стежитимуть як натівські консультанти, експерти, так і Україна сама стежитиме як вона його виконуватиме у своїх властих інтересах. Україну на саміті представлятиме президент. Він матиме зустріч зі своїм американським колегою. Саме такі зустрічі – це унікальний випадок. Для України це буде шанс, який випадає раз на 5-8 років. Цим шансом треба скористатися і донести якомога більше месседжів до всіх партнерів по НАТО», – сказала журналістка.

Як повідомлялося, Порошенко візьме участь у саміті НАТО в Польщі.

Поділитись: