УКРАЇНА

Саміт Україна–ЄС: 5 головних тез Порошенка

УКРАЇНА/Саміт Україна–ЄС: 5 головних тез Порошенка
Зберегти
Вигляд
lead
У Брюсселі стартував 18-й саміт Україна-ЄС. Президент Петро Порошенко заявив, що це «найбільш змістовний саміт», на якому йому довелося побувати і в якості президента і в якості міністра закордонних справ.

У Брюсселі стартував 18-й саміт Україна-ЄС. Президент Петро Порошенко заявив, що це «найбільш змістовний саміт», на якому йому довелося побувати і в якості президента і в якості міністра закордонних справ.  

У своїй промові голова держави подякував ЄС за прийняття резолюції по протидії російській пропаганді, санкцій проти так званих депутатів російської Думи, обраних в Криму, та висловив «оптимізм» у питання надання Україні безвізового режиму.

Громадське пропонує 5 головних тез із виступу голови держави у Брюсселі.

Угода про Асоціацію та Зона вільної торгівлі з ЄС

«Перше, про що ми сьогодні домовилися — це чіткі перспективи ратифікації Угоди про Асоціацію. Ця угода стала символом нової України. Символом реформ і боротьби нашої держави за європейське майбутнє», — сказав Порошенко.  

За його словами, Україна і ЄС мають спільне бачення, що пункти ратифікації за жодних обставин не мають бути переписані і переглянуті чи «перератифіковані».

«Нагадаю, що три роки тому, рівно три роки тому, український народ вийшов з вимогою підписати і реалізовувати цю угоду. Підсумки цього саміту впевнено декларують, що ми робимо це і рухаємося вірним шляхом. Сьогодні ми підтвердили, що подальше затягування з ратифікацією є абсолютно не на користь України, точно не на користь Європейського Союзу і впевнений, що треба дати відсіч популізму і не допустити щоб в цій боротьбі виграла країна-окупант», — додав Порошенко.  

З 1 січня 2016 року працює поглиблена та всеохоплююча Зона вільної торгівлі з Європейським Союзом. Порошенко повідомив, що за перші 10 місяців товарообіг між Україною та ЄС зріс на 5%.

«Обсяги нашої торгівлі з ЄС впевнено вийшли на перше місце і на сьогоднішній день вони досягають уже 41%. 41% нашого товарообігу складає ринок ЄС», — сказав він.

Скасування візового режиму між Україною та ЄС

Порошенко наголосив, що Україна виконала усі 144 пункти Плану дій щодо безвізового режиму. Тепер, за його словами, «це перший саміт коли не Україні ставлять питання, а ми, українська делегація, ставимо питання нашим партнерам з ЄС з проханням своєчасно виконати взяті на себе зобов'язання».

«Я дуже щасливий сьогодні почути передбачення президента Юнкера про те, що він є оптимістом і вважає, що це має закінчити до кінця поточного року», — додав Порошенко.

Війна на Донбасі та російська агресія

Країни ЄС підтвердили, що санкції проти РФ продовжаться, поки територіальна цілісність України не буде відновлена, заявив президент.

«Ми констатували, що російська агресія продовжується і закликаємо російську сторону нарешті припинити обстріли України, забезпечити стале припинення вогню, як задекларовано Мінськими угодами, забезпечити безперешкодний доступ місії ОБСЄ до всієї окупованої території включно неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону. У цьому контексті ми узгодили що санкції проти РФ продовжитимуться до тих пір, поки Росія не виконає у повному обсязі Мінські домовленості і допоки не буде відновлено повний суверенітет і територіальну цілісність України, включно з Кримом».  

Деокупація Криму і звільнення заручників

«Я подякував нашим партнерам з ЄС за чітку позицію невизнання незаконної анексії Росією Автономної республіки Крим, міста Севастополь держави Україна. Вдячний за одностайну підтримку країнами-членами ЄС проекту-резолюції генасамблеї ООН по ситуації з правами людини в Криму. В таким спосіб ми поступово закладаємо підвалини деокупації півострова, важливе підтвердження нашої спільної позиції в цьому питанні — відмова ЄС визнавати незаконні вибори, які окупаційна влада провела в Криму і введення санкцій проти так званих членів російської думи, обраних в Криму», — сказав Порошенко.

Порошенко також відзначив, що чим довше РФ тримає українських заручників «тим глибше в швалі демократичних цінностей і стандартів вона сповзає на очах у всього світу».

Російський газ та боротьба з корупцією

Порошенко підтвердив, що  25 листопада відбудеться віце-президента Єврокомісії Шевчовича до Москви 25 листопада. Він буде присвячений підготовці до трьохсторонніх консультації Україна-ЄС-Російська Федерація з питань постачання російського газу.

«І ми підтвердили нашу спільну позицію, що Україна є надійним партнером ЄС в питаннях транзиту газу. Ми і надалі будемо зберігати в транспортуванні російського газу до європейських споживачів ключову роль. Ми відверто обговорили питання ОПАЛ і Північний потік, домовились про продовження наших консультацій», — сказав він.  

Порошенко заявив, що рішення про розширення «Газпрому» до газового ринку не відповідає Угоді про Асоціацію та договору про енергетичне співтовариство.

«І я хочу наголосити, що 21 листопада закінчився перший повний рік, коли Україна не мала жодного кубометру російського газу і спроба поставити Україну «на коліна» енергетичним шантажем провалилася», — додав він.

Наостанок, президент зазначив, що ЄС надає кошти для Нацагентства із питань запобігання корупції: 15 млн євро виділить ЄС в 1 млн датський уряд.

«Ці гроші будуть спрямовані на підвищення ефективності НАЗК після імплементації е-декларацій в Україні, де на сьогоднішній день більше 105 тисяч українських чиновників відзвітували і здали електронні декларації. Буде запущений електронний механізм на базі ЄС щодо автоматичного підвищення ефективності перевірки видатків і доходів українських чиновників. І ми визнали, що це найбільш амбітна, серйозна модель електронного декларування, яка є в ЄС», — додав Порошенко.

Нагадаємо, Україна підписала меморандум про енергетичне співробітництво з ЄС

Пов`язані новини