Президент США Дональд Трамп вирішив скасувати зустріч лідерів країн «Великої сімки» у резиденції Кемп-Девід у червні цього року через поширення коронавірусу SARS-CoV-2. Натомість очільники держав проведуть обговорення у форматі відеоконференції.

Про це в коментарі Reuters повідомила пресслужба Білого дому.

«Аби кожна країна могла зосередити свої ресурси на реагування на виклики у сфері охорони здоров'я й економіки, які становить COVID-19, і за розпорядженням президента Трампа, … саміт лідерів «Великої сімки», який мав відбутися в США в червні в резиденції Кемп-Девід, тепер відбудеться у форматі відеоконференції», — повідомив інформагентству речник Білого дому Джуд Дір.

Він також додав, що плануються також дві відеоконференції лідерів країн «Великої сімки» у квітні й травні цього року.

Нагадаємо, вперше лідери країн «Великої сімки» провели зустріч у форматі відеоконференції у понеділок, 16 березня. Вони обговорили питання боротьби з пандемією коронавірусу SARS-CoV-2, зокрема пом’якшення негативних економічних наслідків, які вона несе для світу.

«Велика сімка» — це неформальне об’єднання США, Італії, Японії, Канади, Франції, Німеччини та Великої Британії. У ньому також окремо представлений Європейський Союз. Це найбільш потужні економіки світу, які, як правило, проводять щорічні обговорення з питань глобальних проблем людства та їхнього вирішення. До 2014 року об’єднання називалося «Великою вісімкою», утім через незаконну тимчасову окупацію Криму з нього виключили Росію.

Нагадаємо, станом на ранок 20 березня у світі офіційно зареєстровано 224 517 випадків зараження коронавірусом SARS-CoV-2, 10 030 смертей та 86 025 випадків, коли пацієнти успішно одужали після зараження.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Поділитись: