Війна

Самоназвана «ДНР» передала Україні двох заручниць

27 грудня, 2016 17:13
Війна/Самоназвана «ДНР» передала Україні двох заручниць
Зберегти
Вигляд
lead
Бойовики «ДНР» передали Україні двох заручниць — Анжеліку Преснякову та Ольгу Сворак. Жінок передали Службі безпеки України поблизу Майорська Донецької області, звідки їх доправлять до Краматорська.

Представники самоназваної «ДНР» передали керівнику українського Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимиру Рубану двох заручниць — Анжеліку Преснякову та Ольгу Сворак.

Про це Громадському повідомив Володимир Рубан.

Процедура пройшла між окупованими Донецьком і Макіївкою. Далі жінок доправили до Майорська, де передали Службі безпеки України.

фото Сергія Горбатенка

За словами Рубана, жінок звільнили завдяки домовленостям Надії Савченко в Мінську.

«Стан здоров'я обох жінок нормальний. Їх не катували, не гвалтували, але зрозуміло, що це був не курорт», — додав він.

На фото Ольга Сворак. Фото Сергія Горбатенка

Коментуючи свою участь у звільненні заручниць, він сказав, що «тут ні в якому разі не підміняється Мінськ. Ми не можемо велику політику підмінити в Мінську, тут радше про те, щоб допомогти, коли щось не виходить на офіційному рівні».

Фото Сергія Горбатенка

Ольга Сворак була затримана 21 червня 2016 року, коли перебувала на окупованій території за власною ініціативою. Обставини і причини її потрапляння на територію «ЛНР» невідомі.

До полону Сворак працювала журналісткою івано-франківського видання Golos-info. Бойовики заявили, що вона була «агентом СБУ» з позивним «Метель». Також вони оприлюднили відео з «зізнаннями» жінки.

49-річна Анжеліка Преснякова — колишня суддя Апеляційного суду Донецької області. Вона потрапила в полон 29 травня 2016 року, коли їхала до хворої матері до Новоазовська. 

Переговори про звільнення Преснякової та Сворак у Тристоронній контактній групі в Мінську почалися ще навесні, заявила представниця України в гуманітарній підгрупі Ірина Геращенко.

Раніше ватажки «ДНР» і «ЛНР» обіцяли передати Надії Савченко 2 полонених жінок

В СБУ повідомили, що затримана бойовиками «ЛНР» журналістка Ольга Сворак допомагала тим, хто знаходиться на лінії зіткнення на Донбасі.

За даними СБУ, бойовики на Донбасі 110 українських заручників.

Пов`язані новини